/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » ۴مین روز اعتراضات عربستان الاحواز با کشته و بازداشت هاى گسترده همراه بود (ویدئو عکس)
انتخابات احواز باطل باید گردد-الأحــواز

۴مین روز اعتراضات عربستان الاحواز با کشته و بازداشت هاى گسترده همراه بود (ویدئو عکس)

اغوز تی‌وی :ملت عرب الاحواز برای چهارمین روز پیاپی در اعتراض به بحران قطعی آب و برق ,تالان شدن نفت الاحواز ، بهداشت نامناسب و انتقال آب رودخانه‌ها و… در مقابل استانداری روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۵ شمسی نیز تجمع کردند.
 

بنا بر گزارشات رسیده به اغوز تی‌وی، تظاهر کنندگان علاوه بر موضوع انتقال آب رودخانه‌ها و مشکلات قطع مکرر برق وآب، خواستار آموزش به زبان مادرى خود نیز شدند.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن پرچم الاحوازو پلاکاردهائی که بر روی این پلاکاردها چنین نوشته شده :”من  عربم“, ”زبان من هویت من“ ”آموزش به زبان مادری حق من است“ و”زبان من هویت من است“ ”من به زبان عربی سخن می گویم“ به سیاستهاى نظام اعتراض کردند.

طبق اخبار واصله به اغوز تی‌وی ، وزارت اطلاعات ونيروى انتظامي بعد ازکشته شدن حسن البوغبيش يكي از جوانان مبارز در شهر الفلاحيه  شهر را منطقه نظامي اعلام كردند.

به شهادت رسیدن حسن البوغبيش به دست نيروهاى اشغالگر فارس، باعث شد تا مردم جهت اعتراض به اين اقدام وحشيانه از خود واكنش نشان دهند وبه خيابانها به نشانه اعتراض نزول كنند. اما نيروهاي اطلاعاتى همراه با عناصر وزارت اطلاعات بسوى مردم تيرندازي كردند وهمين امر باعث شد كه جوانان مبارز احواز جهت حمايت از ملت در مقابل وحشيگرى نيروهاى اشغالگر، وارد صحنه شده ودو تن از عناصر وزارت مذكور را كشته وچند تن را مجروح كردند.

 

نيروهاى اطلاعات اشغالگر فارس در شهر عبادان دست به بازداشت هاى گسترده اى زدند.
 نيروهاى اطلاعات و همراه با آن نيروهاى سپاه پاسداران به سوى خانه هاى شهروندان احوازى در شهرك الطابوق واقع در شهر عبادان به بهانه جستجوى اسلحه يورش بردند.

اين منابع تاكيد مى كنند كه اطلاعات اشغالگر فارس اقدام به دستگيرى ده‌ها تن از جوانان شهرك الطابوق زدند كه بعد از ضرب و شتم آنان مقابل مردم آنها را به مكان هاى نامعلومى بردند. 

در طى شش ماه گذشته نيروهاى انتظامي بيش از چندين تن از جوانان احواز وبدون اخطار قبلى مورد ضرب گلوله قرار داد كه اكثر انها به شهادت وتعدادى از ايشان مجروح شده اند.

با سفر آقاي جري لوئيس نماينده ي سازمان بين المللي محيط زيست به احواز از تظاهرات گسترده مردم احواز از جمله حضور وسيع نخبگان وجوانان ونيز اكثر توده هاي ملت در اكثر شهرهاي احواز اشغال، شده به نشانه ي اعتراض به سياستهاي، ضد بشري وعرب ستيزي از سوي، اشغالگران فارس در حق ملت احواز ودر عين حال ارسال پيام مظلوميت به نماينده ي سازمان مذكور خبر دادند.
طبق اخبار مؤكد از منابع خبري مربوط، به جبهه دمكراتيك مردمي احواز تظاهر كنندگان با تسليم نامه ايي سرگشاده به نماينده سازمان بين الملل از ايشان خواسته اند .تا اين نوع سياستهاي ضد، بشري ودگر ستيزي كه ملت و سرزمين احواز را بطور منظم وطبق سياستهاي از، پيش تعيين شده از سوي ايران بعنوان يك كشور اشغالگر را مورد هدف قرار داده و ميدهد. را متوقف سازد.

  

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture