/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » 18مین روز اعتصاب غذای فعال ملی آزربایجان جنوبی حبیب ساسانیان
آزربایجان تورکونون منی ائللر قیناسا، دؤنمره‌م ایلقاریم‌دان.../ حبیب ساسانیان اوجاانتشار خبر اعتصاب حبیب ساسانیان در چندین مدیای عربی با منبع اوغوز تی وی سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

18مین روز اعتصاب غذای فعال ملی آزربایجان جنوبی حبیب ساسانیان

اوغوز تی وی :حبیب ساسانیان در اعتراض به حبس غیر قانونی و بلاتکلیفی پرونده اش از روز دوشنبه 22 خرداد دست به اعتصاب غذا زده است.

حبیب ساسانیان زندانی محبوس در بند ۱۲ زندان مرکزی تبریز، در حالی درهیجدهمین  روز اعتصاب غذای خود در شرایط نامناسب جسمی به سر می برد که بیش از یک سال است که به صورت بلاتکلیف در زندان نگهداری می شود.

روز گذشته، جلسه رسیدگی به اتهامات وی به دلیل عدم حضور وکیل و خودداری این زندانی از حضور در دادگاه، برگزار نشد بنابراین برگزاری این جلسه به ۲۰ تیرماه ۱۳۹۶ موکول شد.

گفتنی است، حبیب ساسانیان پیشتر نیز در ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۶، در اعتراض به مفقود شدن اسناد پرونده، در شعبه سوم دادگاه انقلاب شهر تبریز به ریاست قاضی باقرپور حاضر نشد .

یک منبع نزدیک به خانواده ساسانیان ضمن تایید این خبر به گزارشگر اوغوز تی وی گفت: ” روز گذشته، نیروهای وزارت اطلاعات آقای ساسانیان را به بهانه انتشار اخبار مربوط به وی در رسانه ها، تهدید کردند. آنها آقای ساسانیان را به برخورد با خانواده اش تهدید کردند.”

منبع نزدیک به خانواده ساسانیان در ادامه به گزارشگراوغوز تی وی  گفت: ” حبیب ساسانیان متاهل و دارای دو فرزند ۱۱ و ۱۵ ساله است که در پی بازداشت وی، وضعیت زندگی این خانواده در نبود پدر، نابسامان شده است و همچنین مشکلاتی از جمله مشکلات مالی را برای آنان به وجود آورده است؛ این خانواده که اجاره نشین هستند، تامین هزینه های رفت و آمد به زندان برایشان دشوار است.”

این زندانی ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ همراه پنج فعال تورک  دیگر به نامهای مهدی جوادزاده، حمید ثقفی، بابک آوند، اسماعیل افخمی و یونس رحیمی، در شهر اردبیل بازداشت شد. اتهامات این زندانی سیاسی، “تشکیل گروه (گروهک) گامو، رهبری و هدایت گروه (گروهک) گامو، جاسوسی برای کشورهای بیگانه، کپی برداری از اطلاعات محرمانه سپاه پاسداران، ارسال اطلاعات محرمانه سپاه پاسداران به کشورهای بیگانه” عنوان شده است. در اوایل تیرماه سال گذشته رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی این فعالان را “اعضای باند ۶ نفره جاسوسی گامو” معرفی کرد.

حبیب ساسانیان با وجود بیماری و محرومیت از درمان مناسب همچنان به صورت بلاتکلیف در بند ۱۲ زندان مرکزی تبریز نگهداری می‌شود. در پی اعتصاب غذای ۵ روزه این زندانی، پس از حدود یک سال بلاتکلیفی، قرار وثیقه یک میلیارد تومانی صادر شده است که به دلیل عدم توان تودیع این وثیقه، بازداشت موقت وی تداوم پیدا کرده است.

پیشتراوغوز تی وی  گزارش کرده بود، آقای ساسانیان از بیماری های مختلف رنج برده و از رسیدگی پزشکی محروم است. در بهمن ماه سال گذشته، این زندانی درپی “بد شدن حالش” به بیمارستان سینا شهر تبریز منتقل شد.

پیش از این گزارش شده بود، آقای ساسانیان که از فشار خون بسیار بالا و درد چشم رنج می برد، تاکنون چندین بار در زندان از هوش رفته است.

این زندانی سیاسی تاکنون چندین بار از مسئولین بند ۱۲ در زندان تبریز تقاضای رسیدگی پزشکی داشته، اما هربار به تمارض متهم و تهدید شده بود که به بند بدتری تبعید خواهد شد.

اوغوز تی وی  دلیل بازداشت این فعالان را پیش تر فعالیت در “رابطه با مسئله قره باغ و ارمنستان” عنوان کرده بود.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture