/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » 28 شهید و 61 زخمی در آنکارا حاصل حمله تروریستی

28 شهید و 61 زخمی در آنکارا حاصل حمله تروریستی

اوغوز تی وی:  منابع دولتی دولت تورکیه  اعلام کردند در اثر یک حمله تروریستی در آنکارا حدود 28 نفر جان خود را از دست دادند و 61 نفر از شهروندان تورک زخمی شدند.

 بنا به گزارش  خبر نگار اوغوز تی وی  از آنکارا  این حمله تروریستی  که به احتمال زیاد از بیرون مرز های تورکیه هدایت  بر نامه ریزی شده است حوالی ساعت 18:30 به وقت آنکارا در بلوار اینونو به وقوع پیوسته است.  تروریست های هدایت شده،  یک اتومبیل بمب گذاری شده را نزدیک سرویس اتوبوس پرسنل ارتش منفجر کردند.بعد از این انفجار رجب طیب اردوغان  ریس جمهور  دولت تورکیه  که قرار بود به آزربایجان شمالی   سفر کند ،سفر  خود را به تعویق انداخت . همچنین  احمد داوود اوغلو سفر خود به کشور بلژیک را لغو کرد.

بعداز این حمله تروریستی در ساعات اولیه  گروهک یا اشخاص خاصی این جنایت انسانی را بر عهده  نگرفت . 

گفته میشود  در بین شهیدان حادثه علاوه بر نظامیان تورک، غیر نظامیان هم به چشم می خورد.

بسیاری از شخصیت های سیاسی این حمله تروریستی را محکوم کردند. آنجلا مرکل صدر اعظم آلمان ضمن محکوم کردن این حمله گفت: ما در کنار ترکیه هستیم.

 خاطر نشان میشویم  میشویم تنها با گذشت  چند ساعت از این عملیات تروریستی سرویسهای اطلاعاتی دولت تورکیه  بعد ار سخنرانی احمد داوود اوغلو ، نخست وزیر تورکیه  هویت عامل حمله تروریستی روز گذشته آنکارا را اعلام کرد،و تصویر یک تروریست نیز منتشر شد

عامل حمله تروریستی آنکارا فردی به نام صالح نجار، متولد سال ۱۹۹۲ شهر عامودا در شمال سوریه است که تصویر زیر متعلق به این تروریست می باشد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture