/  
صفحه اصلی‌ » دیدنی‌‌ها و شنیدنی ها » مغزتان را با این ۶ راه فول شارژ کنید

مغزتان را با این ۶ راه فول شارژ کنید

اوغوز تی‌وی :همه ما دوست داریم حافظه قوی با حضور ذهن بالایی داشته باشیم .گاهی اوقات که چیزهای ساده‌ای مثل نام یا شماره تلفن کسی را فراموش می‌کنیم به این فکر می‌کنیم که دچار فراموشی شده‌ایم و این باعث نگرانی بیش از حد ما نسبت به مسئله تحلیل حافظه‌مان می‌شود.

در ادامه قصد داریم با راهکارهایی که در اختیارتان می‌گذاریم شما را با تقویت کننده‌های مغز آشنا کنیم.
۱.تمرکز بر روی چندین عمل در روز سعی کنید در طول روز کار‌های مختلف را باهم انجام دهید و بر روی هر کدام تمرکز داشته باشید این کار باعث می شود که حافظه شما آمدگی زیادی برای انجام کار‌ها و ثبت کردن امور در طول روز داشته باشد.
۲.کاهش استرس استرس می تواند بر روی حافظه تاثیرات سوء داشته باشد و بر روی تمرکز، ذخیره و بازیابی اطلاعات می تواند تاثیرات مضری داشته باشد زیرا اگر فردی استرس داشته باشد ضربان قلبش بالاتر می رود و قلب نیز ارتباط مستقیمی با مغز دارد که در صورت استرس داشتن می تواند کارایی مغز را پایین بیاورد.
۳.تغذیه مناسب اگر شما رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و از پروتئین‌ها و امگا۳ در غذاهای خود استفاده کنید می توانید عملکرد بهتر مغز را شاهد باشید برای داشتن تغذیه مناسب نیز باید به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید.
۴.خواب کافی خواب کافی مانند مسکنی است که که یم تواند بر ضربان قلب هم تاثیر مثبتی داشته باشد و در این صورت باعث بالا رفتن کارایی مغز می شود.
۵.ورزش کردن بهتر است به جای استفاده از آسانسور از پله‌ها بالا روید تا فرصتی باشد برای پیاده روی برای شما پیش آید؛هم چنین برای این که مغز و حافظه کارایی بیشتر و بهتاری داشته باشد بهتر است به مدت ۲۰ دقیقه در طول روز در فضای آزاد پیاده روی کنید.
۶.نوشیدن آب چغندر آب چغندر دارای نیترات می باشد که در بدن تبدیل به نیتریت می شود و باعث تسریع در جریان خون و اکسیژن رسانی بیشتر می شود.
تحقیقات نشان داده است که دیوانگان و افرادی که قدرت فهم کمی دارند، فاقد اکسیژن در منطقه خاصی از مغز هستند، نیترات می داند که کدام قسمت از بدن نیاز به جریان خون بیشتر و اکسیژن بالاتری دارد پس این نظریه ثابت شد که غذاهای غنی از نیترات مانند: چغندر، کلم، کرفس و اسفناج می توانند قدرت فهم را افزایش دهند و باعث تقویت مغز و فکر شوند.

قهوه تاثیرگذار بر جسم و روحقهوه دارای کافئین است. این ماده شیمیایی سبب افزایش فعالیت قلب می‌شود و رگ‌های بدن را باز و رگ‌های مغز را تنگ می‌کند. این ماده باعث افزایش تمرکز و فعالیت‌های مکانیکی بدن می‌شود و شخص را برای مدتی طولانی بیدار نگاه می‌دارد. قهوه اما می‌تواند به اعتیاد افراد نیز منجر شود.

سازمان صلیب سبز که در آلمان وظیفه پیشگیری از بیماری‌ها را به عهده دارد، اعلام کرده که قهوه به هیچ وجه ناسالم نیست و نوشیدن روزانه چهار فنجان قهوه به سلامتی افراد کمک می‌رساند. برمبنای تحقیقات این سازمان قهوه احتمال ابتلا به بیماری‌های پارکینسون، آلزایمر و بیماری‌های کبدی را کاهش می‌دهد.

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture