/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » -آیا سرنوشت هردو آزربایجان غربی یکی خواهد شد؟- اولو توران

-آیا سرنوشت هردو آزربایجان غربی یکی خواهد شد؟- اولو توران

حدود ۱۵۰ سال پیش بود که دولت شوروی سابق ارامنه را از مناطق مختلف دنیا جمع آوری و‌ در ایروان مسکون نمود، و آن زمانها به منطقه ایروان و گنجه و‌چند شهر و منطقه اطراف آن، آزربایجان غربی میگفتند و این اسم‌تا ۲۳سال پیش در همه جا استفاده میشد.

اکنون نیز بعد از تشکیل دولت اشغالی ارمنستان باز در بعضی محافل رسمی از اسم آزربایجان غربی استفاده میشود.
شاید فکر کنید این سخنان بی استناد میباشد. در پایان منابع کافی جهت اثبات این سخنان به شما داده خواهد شد ولی اگر بخواهید با کمی جستجو ‌در اینترنت و دیگر منابع تاریخی براحتی این مساله برای شما ثابت خواهد شد.
همان سالها که در تمامی مناطق تحت حاکمیت شوروی هیچ‌ملتی حاظر به‌جای دادن ارامنه‌نشدند.دولت سوسیالیسی آزربایجان که تحت  حاکمیت شوروی بود به این آوارگان بی سرزمین جا و مکان داد، و این مهمانان بد ذات بد نیت بعد از ورود بخاک مقدس آزربایجان‌شروع به تخریف تاریخ و ادعای اراضی نمودند.اولین اقدام آنها تخریب و تعویض تاریخ کلیساهای موجود از دوران مسیحیت ملت تورک و تبدیل آن به کلیساهای‌ گریگور ارمنی میباشد.
سپس با کمک روسها مسلح شده و با انجام‌قتل عامهای مختلف از جمله قتل عام باکو،سومقایت، خوجالی،قاراباغ، ایروان و…. شروع به کوچاندن مجبوری ملت تورک ‌که‌ سکنه ‌اصلی این خاکها بودند ،از خاکهای آزربایجان غربی نمودند.
و سپس ۲۳سال پیش با کمک متحدان روسی و‌اروپایی خود علاوه بر اینکه توانستند در خاکهای آزربایجان دولت ارمنی را تشکیل بدهند حتی به این قانع نشده و‌ با کمک همین حامیان ظلم خاکهای قره باغ و ‌هفت شهر اطراف و گوی‌گؤل و زنگه زور را نیز به اشغال در آوردند و ساکنان آنجا را یا کشتاند یا کوچاندند.
اکنون وقتی گذشته را با حال مقایسه میکنم میبینم که اکراد وقتی با نقشه روباه پیر «انگلستان» از هندوستان وارد منطقه آزربایجان در عراق و ایران کنونی «اربیل،سلیمانیه،سینان داش، قارمیشان، اورمیه و…» شدند ما نیز در برابر مهاجرت آنها ساکت مانده و با مهمان برسم خویش با مهربانی رفتار کردیم ولی در عوض آنها با کمک انگلیس و‌غرب مسلح شده و دست به قتل عامهای «ساوبلاغ، اورمیه، خوی، جیلولو، سولدوزو…» زدند جالب اینجاست که در بعضی از این قتل عامها هردو مهمان غارتگرو بدذات هم دست شده و صاحب خانه را بخون قلتانیدند از جمله قتل عامهای اورومیه، جیلولو و قاراباغ .
اکنون اگر ما این حرامیان را از خاکهای آزربایجان غربی که شامل استانهای آزربایجان غربی، سینانداش «سنندج» و قارمیشان«کرمانشان» میباشد بیرون نکنیم بزودی عاقبت هردو آزربایجان غربی در دو سوی رودخانه آراز یکی خواهد شد و آزربایجان شرقی و‌اردبیل و زنجان نیز سرنوشت قاراباغ را خواهند داشت.
برادر و‌ خواهر  تورکم بپا خیزید و‌ مزدوران کرد را از خاک خود بیرون کن‌ و از هرگونه معامله و رابطه دوستی و‌ فامیلی با این حرامیان کرد خود داری نمایید.
منابع:
۱- اسناد رسمی دولت شوروی CCCP
۲- ویکی‌پدیا :
https://az.m.wikipedia.org/wiki/Q%C9%99rbi_Az%C9%99rbaycan
۳- فیلم مستند حاظر شده از طرف دولت روسیه با نام تاریخ ممنوع شده که در پایین فرمت 3gp آنرا برای شماعزیزان قرار دادیم.
https://m.youtube.com/watch?v=xxdoarhkyW8
۴- ایروان‌و‌مناطق اطراف آن بر اساس کدامین شرایط به ارامنه واگذار شد
http://web.archive.org/web/20150729201053/http://www.azerbaijan-news.az/index.php?mod=3&id=51194
❗️هزاران سند جهت اثبات این‌موضوع ‌وجود دارد ما فقط به بیان بعضی از این اسناد اکتفا نمودیم
#اولوتوران
☪️ @uluturan ☪️
Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture