/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » اندر حکایت تبخیر شدگان درلباس سنتی بهادری   

اندر حکایت تبخیر شدگان درلباس سنتی بهادری   

اغوز تی‌وی :دوستانی که با در نظر گرفتن محاکمه آیدین بی‌ذاکری بخاطر پوشیدن لباس سنتی در مراسم عروسیشان، لباس بهادری را با هوشیاری رصد می کنند قابل احترام و تقدیرند اما آنان که یقعوب وار به هوس مشام بوی پیراهن بهادری قبله خود را به بهارستان ایران تغییر دادند حتما بخوانند.

 در یک هفته اخیر دو سناریو دولت ساخته و یا سناریوی خود جوش در غرب آزربایجان کلی هیاهوی مجازی ایجاد کرد._روزنامه همشهری و بهادری_که الحق محتوای حوادث بیانگر میزان حساسیت فعالین ملی به غرب آزربایجان میباشد و هم بیانگر این بود که چقدر سطحی نگر هستیم.
 ثابت شد در حرکت ملی هنوز دوران حاملگی “شور”را می گذرانیم تا مرحله شعور فاصله داریم اگر ما سراپا مداح لباس سنتی بهادری باشیم باید قبول کنیم عمل لقاح در بیداری ملی ما نه از مصدر طبیعی، بلکه از بنیادی دیگر کاشته و یا پیوند زده شده است.!!!
چرا؟
 چون همین لباس سنتی که علم امتیاز بر جناب بهادری قلمداد کرده ایم فعال شناخته شده آزربایحان یعنی آیدین بی‌ذاکری هم پوشیده بودند.
آیا از سرنوشت آیدین بی‌ذاکری مطلع هستید؟
منطق مداحان کوی مجلس و فراکسیون تورک در مجلس ایران:
 فرق میکند چون بهادری نماینده مجلس میباشد و چندین صدهزار رای داده اند و مدل چینی صغری و کبری‌های زیادی از این دست….
منطق و جواب ما:
تفکر آیدین بی‌ذاکری و فعالیت سهمگین ایشان البته  در نظر حاکمیت ( به جزئیات نمی رویم اما در مورد ماهیت فعالیت آیدین بی‌به تورکی می نویسیم _حرکت نامینه آیدین بی‌گئدن یئرلره آتالار دئمیشکن”قوش گئتسه قاناد سالار قاطیر گئتسه دیرناق _برای آیدین بی‌شدن خیلی‌ها باید در خیال خود تمرین فعالیت بکنند آن هم اگر نترسند) همین فعالیت‌ها باعث شد بهادری رای بیاورد.
 در ثانی این چطور مجلس و مصدر قانونگذاری در ایران هست آنکه در مجلس عروسی لباس سنتی میپوشد باید با قرار وثیقه آزاد باشد اما بهادری …
 بنظر می رسد صورت مسئله مفهوم گشت و بقول ریش سیفیدان عشایر موغان:”بوردا بیر کوپک اوغلوچولوق وار”
حالا مخرج مسئله:
 اگر هر حرکت، جریان و یا حتی کلاسی در سطح دکترا دایر باشد اما مدرس آن کلاس کسی دارای سواد پنجم ابتدایی باشد مطمئنا جریان آموزش عقیم خواهد ماند.
 کل نمایندگان مجلس ایران لباس سنتی آزربایجان را بپوشند و هر روز رقص صبحگاهی انجام دهند دردی از ما را درمان نخواهند کرد.
چرا؟
 چون اینطرف سیامک بی‌میرزایی بخاطر نهادینه کردن فرهنگ لباس سنتی در جامعه آزربایجان ۱۲ سال محکوم به زندان و تبعید شده است اگر بهادری در صحن علنی مجلس از سیامک بی‌میرزایی دفاع میکردند آن موقع ماهم وظیفه داشتیم شاه بیت مداحی یاران کوی فراکسیون را “کرخوانی”بکنیم. حرکت ما در این حد میباشد و باید از میکروفن مجلس از فعالین ملی دفاع شود والا لباس سنتی برای کسانی خوب است که در پنجم ابتدائی حرکت مانده اند سیامک بی‌دکتری حرکت ملی هستند.
شاید سوال شود چرا راه حل ارایه نمیدهید مدام گله و اینها…
راه حل از نظر ما :
 از نظر ما رابطه حرکت ملی با مجلس مایل به لباس سنتی آزربایجان همانند رابطه خداوند با بندگانش میباشد همانطور که خداوند اعمال مثبت و منفی بندگانش را آنهم نه با نیت، بلکه با عملکرد ثبت میکند ما هم در مقام رد و یا تصدیق لباس سنتی بهادری نیستیم منتهی با درنظر گرفتن لباس سنتی آیدین بی‌ذاکری و سرنوشت سیامک بی‌میرزایی ناظر بر اعمال و خروجی بهادری هستیم در صورت عدم همخوانی پوشش ایشان با کردارشان در بطن جامعه و مثلا عدم ارائه طرح قانون منع تعقیب فعالان مدنی، و عدم ارائه طرح به رسمیت شناخته شدن قتل و عام آزربایحانی‌ها در اوایل قرن بیستم در همین اورمیه توسط اکراد و ارامنه، حکم جهنمی بودن ایشان صادر خواهد شد و “کر خوانی” خواهیم کرد:
گئده گئیدی بابامین کوهنه لیباسین
دی ماشاللاه
“آفساید”بی لری قازانا دوشدو سئوینجک 
دی ماشاللاه
ائله باخ کربلادی حاخ میخا باتددی
دی ماشاللاه
زینب لایک وورور تللیده دای بیزلره سن باخ
دی ماشاللاه
….
 نهایت:بهادری، فراکسیون تورک، قاضی پور، پزشکیان اعلمی در گذشته و …از آفساید وارد حرکت ملی نشوند از متن شروع کنند طعم سیلی اطلاعاتی‌ها را بچشند بخاطر پخش کتاب تورکی از همرزمانش بشنود ماموران وحشت از این طرف می آیند بیا از آن کوچه فرار کنیم و…
 والا “قوجامان تبریز”کارت‌های زیادی برای ارایه به آفساید بازها دارد همانطور که برای بزرگشان نشان دادیم.
ادبیات و شعر درمانی حوادث اخیر:
 با در نظر گرفتن اینکه بهادری لباس سنتی پوشید و در اصل به هویت ما توهین کرد و ما خیلی راحت دچار احکام شکیات باطل مابین رکعت اول و دوم در نماز صبح حرکت ملی شدیم فقط شعر مرحوم شاهمار اکبرزاده درمان ماست و بقول مداحان:
“التماس دعا”
….
اونا یانیرام کی دوشه بیلمدی
فخری خیاوانا نئچه فخریمیز
شرف لوحه سینه ووردولار بیزی
دوشدو آیاغلارا اوز شرفیمیز

اونا یانیرام کی خیری شردن
آییرا بیلمیریک قانا بیلمیریک
اونا یانیرام کی اونا یانیرام
بیر‌بیریمیزه یانا بیلمیریک
 حسن کریمزاده/تورکیه

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture