/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » /ایتگین پاسخ به عملکرد قبیح و غیر قابل تحمل “پزشکیان” نماینده بظاهر تورک در مجلس و فراکسیون مناطق تورک نشین.

/ایتگین پاسخ به عملکرد قبیح و غیر قابل تحمل “پزشکیان” نماینده بظاهر تورک در مجلس و فراکسیون مناطق تورک نشین.

اوغوز تی وی:اسکی زامانلاردان بیر سوز وار کی دئیللر:
مئشه یه بیر بالتا گیردی،آغاجلاردان بیریسی قاچیب بیر اسکی دن قالمیش لاپ قوجا آغاجین یانینا و بالتانین گلیشینی اونا سویلئییر. قوجا آغاج بالتانین فیزیکی دورومونو خبر آلیر، و بو جاوابلا کی بالتانین اوزو دمیر آمما ساپی آغاجداندیرلا قارشیلانیر…!
سونوجدا قوجا آغاج باشینی یئره اندیریب و دئیر کی بالام “ائویمیز یخیلدی”……

سلام بر آزربایجان…
سلام بر مردان بزرگ که باعث عزت و عظمت این مرز و بوم بوده اند.

سلام بر شهدای مظلوم و بحق ملت آزربایجان، که در این صد سال، جان و مال خود را در راه نجات و آزادی و احقاق حقوق ملت خویش فدا نموده اند.
انسانهای بدون قیمت در این دورو زمان خیلی نایاب هستند. برچسب قیمتهای بعضی ها واقعا خیلی ناچیز میباشد…
اینان در توهم دنیای دوروغین خود غرق شده اند ودر مالیخولیای مفکوره خود جاودانه اند..به تکرار روح و شعور والای انسانی را با یک سری افکار پوشالین لگدمال مینمایند، ولی افسوس که اینان سرشان وقتی به سنگ قبر اصابت میکند بیدار میشوند، که آنهم دیگر خیلی دیر است…
آقای پزشکیان، این حرکت شما نه تنها یک حرکت سیاسی نیست بلکه حرکتی بود که شمارا از ملت آزربایجان جدا کرد و به یک مهره سوخته و یک ف..سیاسی تبدیل کرد. شما هر کجا که باشید بدون پشتوانه خواهید بود.
در برنامه از قبل تعیین شده روزنامه ایران که ملت فهیم و بزرگ آزربایجان را زیر پا له کردند، چه عکس العملی از خود نشان دادید، مگر شما آزربایجانی نبودید، مگر شمارا نیز زیر چکمه های حاکمیت فارس له نکردند…

در تاراج معادن بزرگی چون معدن تیکان تپه،سونگون، و تاراج کشاورزی غنی آزربایجان، و خشکاندن بخش وسیع کشاورزی این مرز و بوم زبان متملق و چاپلوسانه تان کجا رفته بود؟!!!

در زلزله قاراداغ که آسمان خون گریه میکرد و ضجه های نوزادان چند ماهه زیر آوار خشتهای گلی، قلب تمام انسانهارا جریحه‌دارنموده بود کجا بودید؟
لابد در مجلس و یا هرجای دیگر، افکارتان متمرکز پستها و مقامهای چرکین دنیوی بود.
این ثروت و مقام که با خون ملته آزربایجان نصیبتان شده است. همیشه در این حال باقی نخواهد ماند…
تاریخ از انسانهایی که به شعور انسانها توهین کرده اند، زیاد دارد..
الان میبینم که به سخره گرفتن ملت آزربایجان در رسانه های ملی هیچ تاثیری در روح و جانتان نداشته است.. و شاید هم موروثا “رگی” از “کردها” به ارث دارید. که اینقدر بی خیال و راحت از کنار این همه ظلم و زور گوئی، به راحتی میگذرید. این حس احیای حق و حقوق به دیگران و سکوت در مقابل ظلمهای بیش از حد وتاراج اقتصاد و فرهنگ و زورگوئیها به وطنم آزربایجان حکایتی غیر از این ندارد.
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است…
حس انساندوستی شما چرا شامل حال ملت آزربایجان نمیشود مگر غیر این است که قبل از کوچاندن اکراد مهاجر به آزربایجان ما خواهان زبان مادریمان بودیم ..مگر غیر این بود که ماحتی در حاکمیت پهلویها هم دنبال این حقمان بودیم چطور شد که (اؤزووه اریشته کسه بیلمیرسن اؤزگه‌لرینه اومانج اووورسان)

به کدامین صراط قدم برمی‌دارید هدف از تشکیل فراکسیون تورکها چه بود…مثل اینکه از یاد برده اید فراکسیون کرد زبانهارا…!
آیا زبان اکراد مجلس نشین را بقول بعضی ها لولو برده است؟؟!یا شما دیلمانج سه چهار نفر کرد هستید..شما اول باید قیام ملت آزربایجان را بکنید..نه اینکه دایه مهربانتر از مادری برای مهاجران عراقی باشبد…
فرزندان آزربایجان هیچوقت این دوگانگی را قبول نخواهند کرد.جوانان این ایالت بزرگ و پرجمعیت در سونامی فقر و بیکاری غرق میشوند..چقدر مسندی که بدان تکیه داده اید محکم است..! همان مسند مرکز زلزله بسیار بزرگ است… هرچه قدر این مسند محکمتر باشد، همان قدر نیز زیادتر خورد خواهد شد.چه مسند مدارانی که در دل این خاک پوسیده و از بین رفته اند…..
جناب پزشکیان کاری نکنید که اسمتان در تاریخ آزربایجان در لیست سیاهی چون کسرویها یاد شود..
در آخر این را یاد آور میشوم، هر انسانی در مرحله اول به خود ارج نهد به دیگران نیز ارج خواهد داد، بر عکس این مفهوم بی ارزشی خود آدمی را فراهم خواهدکرد.
والسلام..

ایتگین

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture