/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » ایجاد مشکلات اقتصادی عمدی برای به زانو درآوردن آزربایجان. / علی یاری
ایجاد مشکلات اقتصادی عمدی برای به زانو درآوردن آزربایجان. / علی یاری آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

ایجاد مشکلات اقتصادی عمدی برای به زانو درآوردن آزربایجان. / علی یاری

اوغوز تی وی:در هر اقتصادی مشکلات اقتصادی یا از ناحیه 1.کمبود سرمایه یا 2.عدم تولید کالا و یا خدمات 3.ضعف و یا نبود سیستم توزیع و یا 4.عدم وجود دانش و یا ضعف مدیریت به وجود می آید. در اقتصاد آزربایجان در کنار تمامی موارد ذکر شده عزم و برنامه سیستماتیک و برنامه ریزی شده دولت برای نابودی و ضعیف نگاه داشته شدن اقتصاد نیز مطرح است. استفاده عمدی از مسولان بی کفایت در امور ادارات اقتصادی، بالابردن ظالمانه درصد و تناسب مالیاتی، عدم اجرای مشوقهای مالی، عدم همکاری لازم مؤسسات مالی و بانکی در همراهی با تولید کنندگان کالا و خدمات، عدم وجود برنامه ریزی جامع و عدم وجود چشم انداز اقتصادی در این برنامه ها، وجود انگیزه های کاملا مشخص و هدفمند سیاسی برای مقابله با توسعه اقتصادی آزربایجان در تهران و تبعیت مسولان حاکم بر آزربایجان از این دستورات و انگیزه ها، بی اختیاری مسولان اقتصادی آزربایجان در قبال وظایفشان و…
همگی دست به دست هم داده تا اقتصادی ضعیف و بدون توسعه یافتگی را نصیب آزربایجان نماید. به دلیل وابسته بودن رکنها و ساحت های مختلف زندگی بشری به همدیگر، عدم توسعه یافتگی اقتصادی خود را در زمینه های دیگر زندگی فردی و عمومی نشان داده و جامعه را ابتدا دچار مشکل، سپس بحران و در نهایت دچار فلجی و حتی نابودی می کند.
گرچه مشکلات اقتصادی در کل کشور وجود دارد، ولی آزربایجان در مقایسه با سایر نقاط فارس نشین بنا به مواردی که قبلا ذکر گردید بیشتر ضربه دیده و دچار مشکل و بحران است. همین امر باعث شده است تا جامعه آزربایجانی علیرغم اینکه جامعه‌ای است که دارای بافت اجتماعی قوی و منسجم است، دچار مشکلات فرسایشی و مزمن بسیاری در هر زمینه ای گردد. همین امر در طول زمان می تواند همبستگی اجتماعی را خدشه دار نموده و بخشهای مختلف جامعه را نسبت به هم بدبین نماید. در چنین حالتی سوء ظن و خصومت و تقابل گرایی بخشهای مختلف جامعه اجتناب ناپذیر خواهد بود.
می توان چنین نیز بیان داشت که در کنار مشکلات ساختاری و مدیریتی در اقتصاد سراسری، بخش عمده مشکلات اقتصادی در آزربایجان نتیجه عمدی برنامه های ضد آزربایجانی مرکز است که، سعی در به زانو درآوردن آزربایجان از این طریق را نیز دارد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture