/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » حرکت ملی آزربایجان لزوم بازگشت تفکر/ بیت الله برزگر
حرکت ملی آزربایجان / لزوم بازگشت تفکر/ بیت الله برزگر آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

حرکت ملی آزربایجان لزوم بازگشت تفکر/ بیت الله برزگر

اوغوز تی وی:حرکت ملی آزربایجان امروز روزهای سختی را پشت سر میگذراند، روزهایی که حداقل در عصر فعلي تجربه نکرده بود. درست است که تخریبات از چندین سال قبل بوده است ولی امروز به لطف فضای مجازی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. فضای مجازی که میتوانست افراد و تفکرات مختلف را به هم نزدیک کند به لطف عده‌ای تبدیل به فضایی شد که اختلافات کوچک‌ تبدیل به شکافهایی بزرگ شد. سهم خواهی و زیاده خواهی بعضی‌ها سبب شد که حرکت از متن خویش خارج به حاشیه رانده شود، در این میان بهترین فرصت برای دستان نامحرم فراهم آمد تا با شعله‌ور کردن این آتش به اهداف شوم خویش برسند. چه فرصتی بهتر از این، که با کمترین هزینه بیشترین سود را ببرند. چون با این کار، دیگر نیازی به ورود مستقیم آنها نبود، بلکه خودمان ناآگاهانه آب آسیابی را زیر سنگ آن قرار داشتیم را فراهم میکردیم.(در فرصتی دیگر چگونگی ورود دستهای نامحرم به حرکت را خواهم نوشت). در این هیاهو جای خالی بزرگان بیشتر به چشم میخورد، البته بعضی از بزرگان خود قربانی این تخریبها قرار گرفته بودند، دسته‌ای هم بنابر مصلحت نمی‌خواستند وارد این قضایا شوند و متاسفانه عده‌ای از بزرگان نیز خود مستقیما در این تخریبها دست داشتند و عده‌ای هم با ناآگاهی آتش بیار معرکه گشتند.
بگذریم….
حدود یکماهی میشد که فضا کم‌کم آرام شده بود و آرام آرام میرفت که حرکت روی آرامش به خود بگیرد که با ناباوری تمام نوشته‌ای از جناب آقای لسانی در فضای مجازی پخش شد که بار دیگر فضای ناآرام و متشنج را به حرکت بازگرداند و بار دیگر حرکت در سراشیبی تخریب قرار گرفت. اگر دوستان بحثهای گروهها در این چند روز را باز کنند پی به این واقعییت میبرند که این نوشته هم از لحاظ زمانی و هم از لحاظ محتوایی کاری بس اشتباه بود.
هر چند نفس این نوشته خوب است و‌ بنده هم موافق این هستم که آسیب شناسی در حرکت ضروری است ولی نه با این متد.
جناب لسانی برای یک صحبت ساده که در یک عروسی ایراد کرده بودند به دادگاه احضار شدند، حال چگونه و بر پایه چه منطقی این دعوتنامه بصورت علنی( با ذکر زمان و مکان) پخش میشود؟؟ جای بسی تعجب دارد!! چه کسی و چگونه امنیت جلسه را تضمین میکند؟ چرا باید مسئله‌ای را که میتوان براحتی و در خفا انجام داد را بصورت علنی انجام داد؟ آیا نمیشد این دعوت را جناب لسانی با افرادی که مدنظرشان بود بصورت خصوصی انجام میدادند؟ و بعد از جلسه با بیانیه‌ای مشترک، صمیمی و امضای تمامی افراد( نه مثل بیانیه قبلی که فقط خودشان و اطرافیانشان حق امضا داشتندو به دیگران اجازه امضا نمیدادند)، خروجی و نتیجه این جلسه را به اطلاع همه میرساندند!! چرا جناب لسانی راهی به این راحتی و منطقی را انتخاب نکرده‌اند؟ جناب لسانی با این دعوت آشکار آیا احتمال نمیدهند که افراد حاضر در جلسه دستگیر شوند؟ البته که به این مسئله ایشان واقفند ولی چرا اصرار بر تحمیل هزینه‌های بی مورد را بر حرکت میکنند؟
وجود دوربین برای چیست در این جلسه؟ با توجه به این که ایشان ذکر کرده‌اند که در این جلسه آسیب شناسی حرکت، راه و روش مبارزه، و… مورد بحث قرار خواهد گرفت، آیا وجود دوربین در این جلسه منطقی است?
واقعا جای تعجب دارد که ایشان قادر به تشخیص زمان و مکان نیستند!! با خواندن نوشته ایشان آدم فکر میکند که در کشورهای پایبند بر اصول دموکراسی ساکن هست، کشوری که در آن نشسته و بر خلاف منافع آن کشور پیشنهاد جلسه میدهد!!!
یکی دیگر از ایرادهای این دعوتنامه این است که هیچ صمیمیتی در آن وجود ندارد، عبارات پاتولوژی و میوه‌های خراب را سوا کردن خود گویای همه چیز است!
هر چند که نوشتن این دعوتنامه را میتوان از احساس ضعف ایشان دانست(بعد از تحریم سالگرد شهید عزیزمان مهندس امانی از طرف ایشان و بعضی افراد و بر خلاف تصور ایشان بر پایی سالگرد هر چه باشکوه مهندس امانی) ولی باز هم نتوانسته‌اند چیزهایی را که در تفکراتشان دارند را در دعوتنامه‌شان پنهان کنند.
در ضمن دعوت به صلح و دوستی باید از طرف افرادی بیطرف صورت بگیرد نه اینکه خود طرف درگیر با ادبیاتی تحقیر کننده دیگران را به نشست صلح و آشتی دعوت کند.
همه افراد حاضر در حرکت خواهان بر طرف شدن این تخریبها هستند، ولی هر چیزی راه و روش خود را دارد. همه ما باید ابتدا ایرادات خود را قبول کرده و در صدد اصلاح کردن آن باشیم. حرکت ملی آزربایجان امروز به خاطر منيت ها و حسادتهای کودکانه بعضی افراد به این حال و روز افتاده است. مسائل و حسادتهای شخصی خویش را تعمیم دادن به حرکت واقعا آسیب زدن به بطن و پیکره حرکت ملی است، از سر کینه و حسادت افراد را خائن خواندن، نفوذی خواندن و… کاریست که به آن میتوان نسبت آسیب زدن به حرکت را داد.

و در آخر به نظر بنده این جلسه بیشتر حالت نمایشی دارد تا آسیب شناسی، وجود دوربین هم معنایی خاص به این جلسه داده است.
که از الان میتوان حدس زد که فیلم آن جلسه برای چه کسانی لازم است و چه منافعی پشت آن جلسه.
این بیانیه های خود محوری غیر از لوث شدن و بی اهمیت جلوه دادن مسائل مهم حرکت بار معنائی دیگری ندارد.!

ياشاسين ازربايجان /ياشاسين انسانليق و صداقت

بیت اله برزگر 96/8/22

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture