/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » حرکت ملی آزربایجان و نقش مهم آن در عبور جامعه تورک از باتلاق سراسری ناکارآمدی و بی درمانی موجود.

حرکت ملی آزربایجان و نقش مهم آن در عبور جامعه تورک از باتلاق سراسری ناکارآمدی و بی درمانی موجود.

اوغوز تی وی:جامعه هر روز در حال تغیر و تحول است و بیشتر از دیروز خود سعی دارد تا به جای غلتیدن در شعارهای ایدولوژیک و تخیلی منافع ملموس و واقعی خود را پیگیری کند. برای چنین جامعه ای دیگر شعار “گفتگوی تمدنها” به همان اندازه شعار “مدیریت جهانی” بی معنی، ایدولوژی زده و بی ربط است. جامعه مطالبات خود را دارد و سعی دارد با توجه به شرایط موجود تا حد امکان این مطالبات را پیگیری نماید. بنابراین سعی دارد تا از طرح مطالبات کلی دست برداشته و این مطالبات را در سطح اجزای آن پیگیری نماید. جناحها و سیاسیون سراسری نیز متوجه این امر شده اند و بر خلاف گذشته سعی دارند تا از مشکلات قابل لمس جامعه سخن گفته و به شکار رأی بپردازند. دیگر سخن از کلی گویی ها و مدینه های فاضله نیست، بحث بیشتر حول محور سوء مدیریت در مورد ریزگردها و معیشت مردمان و ضعف در مدیریت بحران در حوادث و اختلاس و حقوق های نجومی است.
چنین رفتاری خود نشانگر این موضوع اساسی است که جامعه خود را غرق شده در بحران و باتلاق مشکلات عدیده ای می بیند که با شعار و جناح بندی و سخنرانی قابل حل نیستند. جامعه تبدیل به تلّی از دردها، گره ها و مشکلات عدیده شده است و حتی اگر تنها یک مشکل ولو کوچک از چنین مشکلاتی حل گردد، این را نیز غنیمت و موفقیت می شمارد. چنین شرایطی بیانگر جامعه ای درمانده و غرق در مشکلات اما بدون درمان و درمانگر و امید است.
شاید چنین حالتی سرنوشت مشترک تمامی سیتمهای ناکارآمد و جوامع بحران زده در طول تاریخ است. ولی ادامه چنین شرایطی هیچگاه نخواهد توانست به بهروزی و کامروایی انسانها تبدیل گردد. تغیرات مدیریتی و انتخابات های گوناگون نیز نمی تواند در این شرایط نتایج امیدوار کننده ای به بار بیاورد. بنابراین جامعه آزربایجانی باید به انتخاب راه و شرایط جدیدی باندیشد که ضمن خلاصی از شرایط زوال کنونی سراسری، بتواند آینده ای بهتر و امیدوارکننده تری را نیز برای خود به ارمغان آورد. به نظر می رسد که بهترین پیشاهنگ چنین حرکت و آینده ای حرکت ملی آزربایجان بوده و شایسته ترین نیروی فعال موجود در جامعه ملی آزربایجان در حرکت ملی آزربایجان تجمع یافته اند.

آیدینلیق

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture