/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » خودمختاری نانوشته بانه? آیا قاچاقچیهای کرد تجارت میکنند؟/ سایمان قاراداغلی

خودمختاری نانوشته بانه? آیا قاچاقچیهای کرد تجارت میکنند؟/ سایمان قاراداغلی

اوغوز تی وی:تجارت کار شرافتمندانه ای است که به اقتصاد و تولید هر کشوری با تکیه بر لابی های تاجران آن کشور با کشورهای دیگر،تولید را رونق میدهند و مصارف داخلی را از طریق گمرک و مرزهای مجاز با کمترین قیمت و کیفیت به داخل مرزها میرسانند.
اما در شهرهای مریوان و سقز و سردشت و مخصوصا ”بانه”قاچاق کالا بدون پرداخت عوارض و گمرکات به داخل مرز روانه میشود و از آنجا به دیگر شهرهای ایران مخصوصا شهرهای آذربایجان قاچاق میکنند.
این اموال قاچاق که به بازار روانه میشود کمر تولید را میشکند و بیکاری را به ما تحمیل میکند.
اما درد ما اینست،آیا بانه و شهرهای نامبرده از جغرافیای ایران هست که قاچاقچی ها در آن جولان میدهند و کمر تولید را شکسته است.
آیا نیروی نظامی ایران آنقدر ضعیف هست که گروه تروریستی پ ک ک امنیت قاچاقچیها و مرزهای آنجا را تامین میکند.
متاسفانه در بازارهای ایران اجناس قاچاقی که از شهرهای نامبرده وارد میشود بدون هیچ گونه ضمانت و گارانتی و تنها در ازای چند درصد ارزان بودن،خریداران داخلی را فریب داده و اقتصاد داخلی را با مشکل روبرو میکردند.
برنامه ریزان این هنجارشکنان اقتصاد داخلی تروریستهای قندیل نشین و اروپانشین هستند که حیاط خلوتشان اربیل کردستان عراق هست و شاخه رسانه ای و نظامی و اقتصادی و…دارند که شاخه رسانه ای آنها شبکه بی بی سی و صدای آمریکا(مخصوصا ژیار گل و علی جوانمردی)وشاخه نظامی آن شبه نظامیان پ ک ک وشاخه اقتصادی آن قاچاقچیان ”کالا و مشروبات الکلی و مواد مخدر”در بانه و سردشت و مریوان و…که پشوانه برخی نمایندگان پارلمان ایران را با خود دارند.
برای مقابله با این قاچاقچیها باید مسیولان و مخصوصا نمایندگان شهرهای آذربایجان به قوای امنیتی و مرزبانهای غرب کشور هشدار دهند و به کسانی که به جهت رد گم کردن قاچاقچیها به آنان نام”کولبر”گذاشته و حتی برخی نمایندگان به فکر بیمه تامین اجتماعی این قاچاقچیها هست(پر رویی این نمایندگان دیگر از حد گزشته) و از این نام(کولبر) به نفع تروریستهای پ ک ک و قاچاقچیها استفاده میکنند مقابله کنند تا مرهمی بر زخم اقتصاد کشور باشد و اینطوری بانه را از خودمختاری نانوشته بیرون درآورند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture