/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » عزم سناتورها برای تحقق “خاورمیانه نوین” /خط شکنی داعش، کشورگشایی پ.ک.ک/ تروریسم به دنبال چیست؟ – رضا اصغری
عزم سناتورها برای تحقق "خاورمیانه نوین" /خط شکنی داعش، کشورگشایی پ.ک.ک/ تروریسم به دنبال چیست؟ - رضا اصغری آزربایجان تورکونون اوجا سئسی ? ? اوغوزتی‌وی OğuzTV ? @oguztv ???

عزم سناتورها برای تحقق “خاورمیانه نوین” /خط شکنی داعش، کشورگشایی پ.ک.ک/ تروریسم به دنبال چیست؟ – رضا اصغری

اوغوز تی وی:درحالی که پروژه خاورمیانه نوین آمریکایی از چندین سال گذشته و همزمان با شکل‌گیری و آغاز به فعالیت چندین گروه تروریستی با ایدئولوژی‌های پوششی و انحرافی همچون اسلام‌گرایانه، چپ‌گرایانه و ملی‌گرایانه، استارت خورده و گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی نظیر القاعده، داعش، پ.ک.ک، پژاک، ی.پ.گ و… با تمام توان و قوا به خدمت اهداف و منافع غرب درآمده‌اند، اما به نظر می‌رسد که این پروژه خطرناک با خواست و اراده آمریکا در حال گذار به فاز و مرحله جدیدی بوده و با خروج از حالت تئوریک، کم کم در حال پوشیدن جامه عمل و ورود به مرحله اجرای گام به گام و تدریجی قرار گرفته است.

با کمی دقت در پروسه شکل‌گیری، تقویت و سازمان‌دهی گروه تروریستی پ.ی.د/ی.پ.گ در شمال سوریه، به خوبی می‌توان متوجه ارتباط نزدیک آن با داعش شد. ی.پ.گ که این‌روزها تبدیل به یک ارتش تروریستی متشکل از ده‌ها هزار شبه‌نظامی مجهز به مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین تسلیحات ساخت آمریکا و کشورهای غربی شده است، هیچ‌گاه به وجود نمی‌آمد مگر اینکه یک بهانه و توجیه عوام‌فریب همچون داعش موجودیت داشته تا این دو ابزار دست آمریکا چون مکمل یکدیگر برای تحقق خواب و رویای سناتورهای آمریکایی برای آینده منطقه تلاش کنند.

داعش به وجود آمد تا غرب بهانه کافی برای تشکیل ارتش‌های تروریستی نظیر ی.پ.گ در اختیار داشته باشد. اگر داعش نبود، غرب با کدام توجیه و استدلال اقدام به تجهیز کردهای تجزیه‌طلب‌ شمال عراق می‌کرد تا مانند امروز با جسارت حاصل از سلاح‌های پیشرفته غربی، از تشکیل نیروی هوایی، الحاق مناطق غیرکردنشین همچون کرکوک به اقلیم و برگزاری رفراندوم استقلال و در نتیجه تجزیه عراق صحبت به میان آورند. داعش بهانه‌ای بود تا آمریکا فاز بعدی پروژه خاورمیانه جدید، یعنی کردستان بزرگ (پازل بعدی اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات) را با تحریک احساسات ناسیونالیستی در میان کردها به اجرا درآورد که امروز شاهد نزدیک‌شدن این هدف به مرحله اجرای کامل هستیم.

زنگ هشدار از مدت‌ها پیش به صدا درآمده است. تروریسم متحد و منسجم در حال پیشبرد اهداف خود در منطقه بوده و در این میان رفتار محافل به اصطلاح روشنفکری و همچنین رسانه‌های کشور در مواجهه با این پدید شوم تاسف‌بار است. پ.ک.ک/پژاک/پ.ی.د که علنا دشمنی خود را با ایران و ایرانی و تمامیت ارضی کشور اعلام داشته و درست چند هفته پیش همچون روال ماه‌ها و سال‌های گذشته، چند سرباز بی‌گناه ایرانی را به شهادت رساند، از سوی برخی از خود روشن‌فکر پندارها، مبارزین صلح، دموکراسی و آزادی قلمداد شده و با مشروعیت بخشی به این غده سرطانی خطرناک که روز به روز در حال گسترش ریشه‎های خود در کشورهای منطقه می‌باشد، عملا در چاه عمیقی که دشمن حفر کرده است گیر افتاده و خواه ناخواه تبدیل به تریبون مشروعیت‌بخشی تروریسم شده‌اند.

در این میان بیشتر تحرکات جریانات تروریستی و هواداران آنها در غرب آذربایجان متمرکز شده و موقعیت و جایگاه استراتژیک و ژئوپلیتیک استان آذربایجان غربی، این منطقه را در تیررس اهداف کشورگشایانه و تغییر ساختار جمعیتی گروه‌ تروریستی پ.ک.ک و شاخه‌های مختلف آن قرار داده است که همین موضوع ضرورت هوشیاری، آگاهی و دقت نهادهای نظامی و امنیتی را به خصوص در زمینه فعالیت‌های نفوذ فرهنگی و رسانه‌ای هواداران جریانات تروریستی را می‌طلبد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture