/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » مبارز ابراهیم اف ؛ قهرمان ملی آزربایجان

مبارز ابراهیم اف ؛ قهرمان ملی آزربایجان

 اوغوز تی وی:مبارز ابراهیم اف در ۷ فوریه  ۱۹۸۸ در روستای علی آباد بیله سوار متولد شد و سال ۲۰۰۵ برای خدمت سربازی به ارتش رفت و سال ۲۰۰۷ خدمت سربازی را در حالی که به درجه چاووش -گروهبان- رسیده بود تمام کرد.

در آگوست سال ۲۰۰۹ مجددا وارد ارتش شد و پس از مدتی برای رسیدن به آرزوی خود به خط مقدم رفت در نیمه شب ۱۹ ژوئن سال۲۰۱۰  ساعت ۲۳:۳۰ دست به کاری زد که جهان را شگفت زده کرد.

او نیمه شب به تنهایی با سلاحهای خود فاصله یک کیلومتری بین دو لشگر خودی و ارمنی را با عبور از میدان مین پیمود و خود را به لشگر دشمن رساند و سربازان ارامنی را در خواب غافلگیر کرد و با سلاح خود تعداد زیادی از آنان را کشت ، سپس با دسترسی به تسلیحات دشمن و با استفاده از آنها ۵ ساعت با دشمن مبارزه کرد و در این چند ساعت ۱۳۵ سرباز و نظامی ارمنی را کشت و سرانجام خود نیز در ساعات نزدیک به صبح قهرمانانه به شهادت رسید.
 

مبارز قبل از این عمل جسورانه وصیت نامه‌ای به خانوادش نوشته و گفته که داوطلبانه دست به این کار می زند.

قسمتی از وصیت نامه شهید:

پدر و مادر عزیزم! نگران من نباشید. انشاءالله در بهشت همدیگر را ملاقات خواهیم کرد. برایم خیلی دعا کنید. در روز هایی که وطنم در تنگنا قرار گرفته، آرام و قرار ندارم. من بخاطر رضای خدا دست به این کار می زنم؛ حداقل با این کار احساس آرامش میکنم. من به جنگ با این بی‌شرف‌ها ادامه خواهم داد تا شهید شوم. اگر شهید شدم گریه نکنید؛ برعکس از خدا ممنون باشید که به این مقام نائل شده ام. اعمال عبادی تان را با دقت به جای آورید. همیشه دعایم کنید. صدقه بدهید. چون پسر سید هستم باید اینکار را انجام دهم. الله اکبر! زنده باد وطن!

پسرتان مبارز، حلالم کنید!

ارتش ارمنستان ابتدا این موضوع را به کل  انکار  و از تحویل جسد امتناع می کرد تا اینکه عکسهایی از جسد وی  در اینترنت منتشر شد با این وضع ارمنی‌ها مجبور شدند پیکر مبارز ابراهیم اف را در تاریخ ۶ نوامبر ۲۰۱۰ به آذربایجان تحویل دهند.

زمانی که خبر شهادت مبارز ابراهیم اف، این مبارز قهرمان، که مایه افتخار کشور آزربایجان است در کشور پیچیدحاج آبگول سلیمان اف اولین شخصی بود که به زیارت خانواده داغ دار این شهید شتافت. بعد از شهادت مبارز ابراهیم اف بعضی از افراد وابسته به رژیم، به منظور کمرنگ کردن اقدام دلیرانه این شهید افتخار آفرین، ایرادهایی به این رفتار جسورانه او گرفتند و او را متهم به تعرّض به خط دشمن و نقض قرارداد آتش بس نمودند ولی حاج آبگول سلیمان اف دقت مردم را به روستای علی آباد در شهر بیله سوار جلب کرد، و بدین ترتیب سیل جمعیت به سمت منزل شهید مبارز ابراهیم اف سرازیر شد؛ ۳۴ روز بعد از این حرکت مردم آزربایجان، چند تن از سران رژیم آزربایجان برای عرض تسلیت به این خانواده مراجعه کردند.

ولی بعد‌ها با پیچیدن نام این آزربایجانی غیور در سراسر جهان دولت آزربایجان مجبور به تمجید از مقام این شهید بزرگوار شد و طی مراسمی از سوی ارتش و دولت آزربایجان به مبارز ابراهیم اف لقب قهرمان ملی داده شد.

ولادیمر پوتین در سخنرانی خود در دی ماه سال گذشته درباره وی گفت: من اطلاعات جالب و عجیبی دریافت نموده ام، در جمهوری آزربایجان قهرمان جدیدی پیدا شده است. کسی که در یک شب سلاح به دست گرفته و به قلب دشمن می تازد و ۱۳۵ نفر از افسران و سربازان ارمنی را به قتل می رساند. اگر معلومات رسمی در این مورد نداشتم، باور این خبر برایم سخت بود، چون چنین شجاعت هایی فقط در سینما توسط افرادی چون رامبو خلق می شوند! چون رامبو در سینمای هالیوود یک تنه بیش از ۲۰۰ نفر را می کشد! امروزه ما شاهد هستیم افرادی مانند مبارز ابراهیم اف چنین شجاعت هایی  را خارج از سینما و در میدان واقعی جنگ انجام داده اند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture