/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » نگاهی اجمالی به قیام ملت آذربایجان در خرداد ۱۳۸۵-حبیب ساسانیان
نگاهی اجمالی به قیام ملت آذربایجان در خرداد ۱۳۸۵-حبیب ساسانیان

نگاهی اجمالی به قیام ملت آذربایجان در خرداد ۱۳۸۵-حبیب ساسانیان

اوغوزتی‌وی:در طول تاریخ معاصر، آذربایجان همیشه قربانی منافع ملی ایران قرارگرفته و با ریاکاری و خباصت برخی مسولان تراز اول مملکت و منطقه ای، مورد ستم واقع شده است. پیشقراولان اغلب نهضتهای ملی ایران و قیام علیه استبدادهای داخلی و خارجی از سرزمین آذربایجان بوده و هست. اما در پایان هر بازی ، بزرگترین بازنده آذربایجان بوده است!

براستی چرا؟ کابوس بزرگی بنام اتحاد ملی ایرانیان ،همیشه‌ ی تاریخ گلوی آذربایجان را تا سرحد مرگ فشرده و این بختک همچنان چهارچنگولی در حال اعمال فشار بر این ملت است. در این میان ، نقش نیروهای امنیتی و نظامی ـ انتظامیِ بومیان نا آگاه آذربایجان و مانقورتهای به ظاهر روشنفکر خودی، از برخی مسولان راسیسمم پان ایرانیست اگر بیشتر نباشد ،کمتر نیز نبوده است. اینان دقیقاً همان حرفهایی را در مواجهه با هویت طلبان حرکت ملی آذربایجان بلغور میکنند که ،سلطنت طلبان معمم و اعضای حزب پان ایرانیستها مدعی آن هستند!

اخیراً سایت آذری ها مدعی شده است : عامل اصلی کاریکاتور موهن روزنامه ی ایران و تحریک ملت آذربایجان در خرداد ۸۵ ، توسط موساد اجیر شده بوده است ! و در ادامه اعتراض کنندگان میلیونی را همسو با سیاستهای تضعیف ایران ،از جانب رژیم صهیونیستی دانسته است. اگر چنین اراجیفی را چشم و گوش بسته بپذیریم ؛

اینجاست که بطور مستقیم تمام ادعاهای وزارت اطلاعات ـ حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اطلاعات نیروی انتظامی زیر سوال میرود. یعنی ارگانهای امنیتی ایران، بر خلاف ادعایشان چنان در خواب خرگوشی تشریف داشته اند که دشمن شماره یک نظام موفق شده است خیل عظیم و میلیونی از مردم کشور را در مقابل سران نظام و اتحاد ملی قرار دهد ؟ و چه نیکو موفق هم شده است! اگر براستی چنین بوده است ؛ سیستمی که امثال عبدالمالک ریگی را بدون کوچکترین ضریب خطا در هوا ردیابی و سربزنگاه دستگیر میکند ،چگونه عاجز از بازگرداندن مانا نیستانی است ؟

قراردادهای بین المللی استرداد مجرمین امنیت ملی و نقش اینترپل در این میان به چه دردی میخورد؟ فردی که باعث و بانی ریخته شدن خون جوانان این مردم شده و علاوه بر آن خسارتهای غیر قابل جبرانی اعم از اقتصادی و سیاسی و موجب افتراق و کینه بین ملل تورک و فارسی زبان کشور شده است. همان فردی که طبق ادعای صریح سایت آذری ها ، عامل بی قید و شرط اسراییل در جهت تحریک ملت آذربایجان بر علیه حاکمیت شده است.

ملت کبیر آذربایجان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خرداد ۸۵ ،بی محابا خواستار اجرای اصول معطل مانده ی مصرّح قانون اساسی ج. ا. ایران در مورد حقوق خود میباشد .

هیچگونه وقعی بر شانتاژهای هوچی گران مبنی بر به خطر افتادن امنیت ملی نخواهند نهاد. زیرا ما معتقدیم :اتحاد و امنیت ملی ایران زمانی به خطر می افتد که اصل دمکراسی و حقوق ملل ساکن جغرافیای موسوم به ایران نادیده گرفته شود. در غیر اینصورت وقوع قیامهای عظیم مردمی و رستاخیز حق طلبی غیر قابل انکار و گریز خواهد بود. تحصیل به زبان مادری ملل و اقوام مختلف ایرانی ـ تهیه کتب ـ بستر و منابع لازم با استفاده از بودجه ی فرهنگی مملکت در کنار آموزش اجباری زبان فارسی، نه تنها منافاتی با اتحاد ملی ندارد ،بلکه عین ثواب است. به شرطی که عاملان واقعی و نفوذی فراماسونها در بدنه ی نظام جمهوری اسلامی ایران ، بیشتر از این نتوانند دلسوزان واقعی و سران امنیتی کشور را بفریبند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture