/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » پروژه مثلث مرگ در زمین تورکان جهان

پروژه مثلث مرگ در زمین تورکان جهان

 اوغوز تی وی :ارمنی ها کردها و ایرانیهابا پروژه ایجاد  سه کشور جعلی در اراضی تورکان( ایران،ارمنستان، کردستان، )را باید مثلث مرگ جهان تورک نامید.

در شرایط امروز جهان تورک این پروژه مثلث مرگ تقریبا به همه اهداف خود به کمک غرب  میرسد و کوچکترین مانعی نداشته و ندارد.

این حمله مرگ بار مثلثی درست در زمانی به نهایت تلاش خود رسیده که غول و توان اصلی ملت تورک یعنی کشور تورکیه  در مشکلات درونی است. و سیستم حاکمیتی تورکیه با یک دسیسه یا با یک نا آگاهی در یک مساله بحث برانگیز تغییر قانون اساسی و رفراندوم گیر کرده است.  این در حالی اتفاق می افتد که کشور تورکیه می توانست با حفظ ثبات قبلی خود هنوز هم یک الگوی دموکراسی در جهان ملت تورک و حتی اسلام (واقعی نه اسلام فارسیزه شده آخوندی)باشد.

حرکت تورکیه بر روی این نوار بحران دست توجه تورکیه را از تورکان منطقه قطع کرده است. و این زمان مساعدی است تا مثلث مرگ بتواند دست تورکیه را به لحاظ جغرافیایی نیز از جهان تورک قطع کند. و این پروژه که  سال های سال فقط یک آرزو بود برای این مثلث به حقیقت بپیوندد.

  پروژه ای که در آن قاراباغ از جمهوری آزربایجان شمالی گرفته شد.و هیچ مقاوتی از جهان تورک نشان داده نشد.و تنها با “کاش”و انشالا به اتمام رسید  که کاش اتفاق نمی افتاد و انشالا دیگر چنین چیزی اتفاق نمی افتد. اما این انشالا با گفتن و شعارهای جهان مجازی امکانپذیر بود .

امروز در کرکوک نیز این پروژه اتفاق افتاده است و در اورمیه در حال اتفاق افتادن است. آینده خسارات این مثلث به جهان تورک بسیار سنگین و غیر قابل جبران خواهد بود ،این مثلث بزرگترین ضربه خود را از طریق جغرافیا وارد خواهد کرد و یک نوار    جدا کننده در شرق توركيه ایجاد خواهد کرد که تورکیه از جهان تورک جدا میکند تا میانه های دو آزربایجان ادامه پیدا خواهد کرد.    چاره کار و راه مبارزه با این پروژه را باید در  دو مهم دید و برایش تلاش کرد:  

 ۱-جهت دهی و نظم دهی به مبارزات تورکان آزربایجان جنوبی به یک پله بالاتر از «مدنیتی» بودن  

 ۲-ثبات تورکیه و زنده کردن دوباره ترس از تورکیه در منطقه، و همچنین احیای دوباره دست توجه تورکیه بر تورکان منطقه

AzadTribun

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture