/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » پشت پرده جلوگیری نیروی امنیتی و اطلاعاتی از برگزاری یادبود فاجعه قتل عام مردم سولدوز در ۳۱ فروردین سال ۵۸ به دست گروهک‌های تروریستی چه می تواند باشد؟
پشت پرده جلوگیری نیروی امنیتی و اطلاعاتی از برگزاری یادبود فاجعه قتل عام مردم سولدوز در ۳۱ فردین سال ۵۸ به دست گروهک های تروریستی چه می تواند باشد؟

پشت پرده جلوگیری نیروی امنیتی و اطلاعاتی از برگزاری یادبود فاجعه قتل عام مردم سولدوز در ۳۱ فروردین سال ۵۸ به دست گروهک‌های تروریستی چه می تواند باشد؟

اوغوز تی وی : امروز دوشنبه فعالین ملی‌ آزربایجانی در  سولدوز با انتشار بیانه‌ای توجه ملت تورک آذربایجان الخصوص حرکت ملی‌ آذربایجان جنوبی را به همکاری ننگین رژیم جمهوری اسلامی ایران و مهاجران تروریست کرد جلب کردند. روز یکشنبه و شنبه که خانواده‌های شهدای ۳۱ فروردین سولدوز۱۳۵۸ خواستار برگزاری یک مجلس یادبود دست جمعی برای همه شهدا  شده بودند  این درخواست به حق توسط مسئولان رژیم و بنیاد شهید رد شده است .
این در حالی‌ است که مهاجران کرد توسط رژیم ایران نه تنها در اراضی‌ آذربایجان جنوبی حمایت مالی‌ و سیاسی میشوند تا ترکیب جمعیتی و موقعیت ژئوپولیتیکی غرب آذربایجان را بهم زنند  در کنارش رژیم با به راه انداختن تبلیغات وسیع از جمله تغییر تابلو‌های بومی  برای منطقه سعی‌ دارد بیشتر زمینه را برای پروژه  کردستان سازی از اراضی‌ آذربایجان فراهم آورد .

 

در این بیانیه آمده است :
پشت پرده جلوگیری نیروی امنیتی و اطلاعاتی از برگزاری یادبود فاجعه قتل عام مردم سولدوز در ۳۱ فروردین سال ۵۸ به دست گروهک‌های تروریستی چه می تواند باشد؟

تا زمانی که خانواده شهدا برای گرامی داشت و زنده نگه داشتن یاد خاطره عزیزان از دست رفته‌شان به دست گروهای‌های تروریستی مهاجم با ممانعت نیروهای وزرات اطلاعات؛سپاه و نیروی انتظامی مراسم و یادبودی بر سر مزار شیهدان نتوانند برگزار کنند؛ عرصه و فضا برای عرض اندام رسانه‌های خارجی همچون صدای آمریکا و سایر رسانه‌های طرفداران تروریست فراهم خواهد شد که با دروغ پراکنی و شانتاژ رسانه‌ای جای ظالم و مظلوم را عوض کرده و با تهیه مستند‌های دروغینی همچون قارنا سعی بر تبرئه و سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های تروریست‌ها که در آن برهه حساس تاریخی صورت گرفته است اقدام کنند.

حال باید از خود بپرسیم هدف ممانعت از برگزاری مراسم از سوی ارگانهای نظامی چه می تواند باشد؟
دلیل تبلیغ افکار گروهک تروریستی دمکرات بطور آزادانه در شهر‌ها آذربایجان غربی و جالب تر این که واکنش و پاسخی از سوی دولت داده نشود ؛ تا گروهک‌های تروریستی از این فرصت بهره جسته و بتوانند با پرو پاگاندای رسانه‌های خارجی و تبلیغ عوامل خارج نشین تروریست‌ها خود را جبهه حق جلوه داده و اقدام به مظلوم نمایی اکراد در قتل عام مردم سولدوز می پردازند .
باید از خود پرسید سکوت معنادار و مرگبار دولت و جریان طرفدار دولت و حتی مسئولین شهری در قبال این حوادث چه می تواند باشد؟ 

به نظر نمی آید هدف از این سکوت و بایکوت خبری حوادث همچون قتل عام مردم سولدوز از طرف دولت در جهت حفظ وحدت در منطقه باشد.

تردیدی نیست جریان حاکم با گماردن افراد کرد و معلوم الحال در سمت‌های حساس دولتی و سیاسی همسو با خود و با چراغ سبز اصلاح طلبان به این اقدام و به دنبال پاک کردن حافظه تاریخی ملت سعی در کوردازیسیون منطقه و تغیر بافت جمعیتی و در نهایت تحقق رویای کردستان بزرگ می باشد .
در این راستا از ملت آذربایجان خواسته می شود با هوشیاری و با حساسیت به موضوع با چشمانی باز اقدامات هیئت دولت و تفکر همسو با تروریست‌های کرد را زیر نظر داشته و رسد کنند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture