/  
صفحه اصلی‌ » تحلیل ومقالات » پیرامون انتشار تصاویر فعالین مدنی آزربایجان در شبکه خبر ایران همراه با فیلم مستند از داعش

پیرامون انتشار تصاویر فعالین مدنی آزربایجان در شبکه خبر ایران همراه با فیلم مستند از داعش

اوغوز تی وی:به تازگی جمهوری اسلامی ایران به ظن و به اصطلاح خودشان مستند تقریبا ۱۵ دقیقه‌ای از شبکه خبر انتشار داده اند گویا قرار بر انجام عملیات تروریستی در داخل مرزهای ایران توسط نیروهائی داعش بوده است که توسط سربازان گمنامشان کشف و متلاشی شده اند صحت و سقم ماهیت وجودی چنین ادعا منظور این خبر – مقاله نمیباشد اما آنچه در این میان فعالین ملی _مدنی آزربایجانی را باید به تفکر تصاعدی الزام کند اینست که:

چرا در میان این فیلم انتشار یافته در شبکه خبر صدا و سیمای ایران تصاویر فعالان ملی و مدنی آزربایجان به کرات انتشار یافته است !؟

در میان این فیلم که ادعایی مستند بودن(!) آن از جانب وزارت اطلاعات حکومت ایران می شود انتشار تصویر صالح کامرانی بیشتر مورد توجه میباشد چرا که ایشان هم در ایران و الان هم در گستره جغرافیایی اتحادیه اروپا به صورت تخصصی از منظر حقوقی در مسیر استحقاق حقوق پایمال شده ملت آزربایجان جنوبی فعالیت میکنند.

تصاویر انتشار یافته از فعالین ملی و مدنی آزربایجان جنوبی که به دنبال باز کردن فضای گفتمان تازه از منظر حقوقی برای حرکت ملی آزربایجان جنوبی در سطح بین الملل میباشند اگر این مورد را همراه با ادعاهای چند روز قبل رئیس اداره اطلاعات استان آزربایجان شرقی در کنار هم قرار دهیم پازل مورد انتظار ما تکمیل میگردد در روزهای گذشته هم توسط سخنگوی قوه قضاییه ایران و دادستان کل استان آزربایجان شرقی در اظهارات مبهم از وجود گروه تندرو و جاسوسی با نام اصطلاحی “گامو” در آزربایجان جنوبی خبر داده شده بود.

با نکته سنجی به موقع فعالان آزربایجانی این ادعای واهی مقامات ایران از طرف فعالان ملی با واکنش‌های منفی مواجه گشت ، وجود چنین حزبی را کار خود اطلاعاتی‌ها قلمداد کردند.

اکنون انتشار یافتن تصاویر فعالین مدنی آزربایجان همچون صالح کامرانی و محمود بیلگین که اسامیشان همانند دیگر فعالان آزربایجانی مبارزه مدنی و احقاق حقوق ملت از مجرای قانون و حقوق را تداعی میکند کدام بار سیاسی را حمل میکند؟

آیا در خاورمیانه منبع ترور، بی‌نظیرترین متد مبارزه مدنی که توسط فعالان ملی فقط در آزربایجان جنوبی اتخاذ شده است و همچنان ادامه مییابد به مرحله باروری رسیده است و حکومت ایران سعی در انحراف آن دارد؟

در همین همسایگی آزربایجان جنوبی تروریست‌های متعددی همچون داعش، پ ک ک ، پ ی د، پژاک و …که اگر با بصیرت خاص نگریسته شود ایران مولد آنهاست آیا کشور ترور پرور ایران در راستای سرکوب حرکت ملی _مدنی آزربایجان وارد فاز جدیدی می شود؟

سیاست موذیانه ایران که در خاورمیانه کشورهای همچون سوریه،عراق،یمن،لبنان ،بحرین و… را به تلاب‌های خون تبدیل کرده است با انتشار این فیلم با مضامین ساختگی چه اهدافی را دنبال میکند؟

و هزاران آیا‌های دیگر که نیاز به تفسیر و تامل بیشتر از جانب فعالان ملی و مدنی حرکت ملی را می طلبد.

***تصاویر انتشار یافته در شبکه خبر ایران از صالح کامرانی و محمود بیلگین مربوط به نشست اپوزوسیون ملل در بند جغرافیایی موسوم به ایران میباشد که قبلا توسط فعالین ملی در شبکه‌های اجتماعی به وفور انتشار یافته بود.

حسن کریمزاده _تورکیه ۲۰۱۶

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture