/  
صفحه اصلی‌ » Uncategorized » تدریس لهجه عقیم فارسی, در ۳۷ کشور توسط دولت فاشیست ایران

تدریس لهجه عقیم فارسی, در ۳۷ کشور توسط دولت فاشیست ایران

اوغوز تی‌وی :معاون مرکز همکاری‌های بین المللی وزارت علوم دولت غاصب و نژاد پرست فارس گفت: زبان فارسی (لهجه عقیم فارسی) در ۵۶ دانشگاه ۳۷ کشور تدریس می شود. فرج الله طالبی روز سه شنبه در سومین روز یازدهمین همایش استادان و دانشجویان ایرانی خارج از در مشهد ایران که رسانه‌های حکومتی ایران اظهارات وی را منتشر کرده اند، افزود: طی سال‌های اخیر ۴۱ استاد برای تدریس زبان فارسی به دانشگاه‌های مختلف دنیا اعزام شده اند.دولت ایران میلیارد‌ها هزینه می‌کند که لهجه را به عنوان زبان حاکم رژیم اشغالگربه تمامی‌ دنیا بقبولانند.

وی اظهار کرد: “هم اکنون در کشورهایی همچون فرانسه، اسلواکی، لهستان، بوسنی، رومانی، آلمان، بلغارستان، روسیه، بلاروس، گرجستان و بسیاری دیگر از کشورهای آسیایی و آفریقایی زبان فارسی تدریس می شود. وی با بیان اینکه اروپا بیشترین مسیر اعزام استادان برای تدریس زبان فارسی است، گفت: تلاش شده است با تمهیدات صورت گرفته زبان فارسی در کشورهای مختلف گسترش یابد. طالبی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای نخستین بار آزمون بین المللی زبان فارسی مهر ماه سال جاری در کشورهای مختلف برگزار می شود.کارهای عملیاتی برای آزمون استاندارد زبان فارسی (آمفا) انجام شده و استادان مختلف زبان و ادبیات فارسی نظرات خود را در این زمینه در کارگروه‌های تخصصی اعلام کرده اند.
تدریس زبان فارسی در ۳۷ کشور جهان درحالی است که ملل غیرفارس تحت اشغال ایران که بیش ۷۵% جمعیت کشور موسوم به ایران را ملل غیر فارس تشکیل  می دهند و از تحصیل به زبان مادری خود محروم هستند. جالب اینجاست که هفته پیش سازمان یونسکو زبان فارسی را از درج کردن در لیست زبان‌های قدرتمند و قدیمی‌ سر باز زده و آنرا نه یک زبان بلکه ۳۸ مین لهجه عربی‌ معرفی کرد .

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture