/  
Ön yapraq » آتش جنگ سوریه افروخته تر میشود

آتش جنگ سوریه افروخته تر میشود

اغوز تی‌وی:پس از نقض دوباره حریم هوایی تورکیه توسط یک جنگنده روسی، آنکارا برای مستقر کردندوباره سامانه موشکی پاتریوت که در اواخر تابستان سال گذشته میلادی آن را از مرز سوریه خارج کرده بوداقدام کرد.

وزارت امور خارجه تورکیه روز گذشته با صدوربیانیه ای اعلام کرد که یک جنگنده سوخو ـ ۳۴ وابسته به نیروی هوایی روسیه، جمعه (۲۹ ژانویه ۲۰۱۶) ساعت ۱۱:۴۶ حریم هوایی تورکیه را نقض کرده و قبل از نقض حریم هوایی تورکیه چندین باربه زبان انگلیسی و روسی به خلبان این جنگنده هشدارداده شده است.

به دنبال آن، نیروی هوایی ارتش تورکیه پایگاههای هوایی اصلی خود را به حالت آماده باش نارنجی درآورد که این یک شاخص مهم از جدی بودن ابعاد نظامی از تنش بین روسیه و تورکیه را نشان می دهد.

Ahmet-Davutogluگفته می شود پس از درخواست تورکیه از سازمان ناتو برای برگرداندن پاتریوت‌های خارج شده از این کشور، انتظار می رود ناتو دوباره سامانه موشکی دفاعی خود را در تورکیه مستقر کند که خصوصاً در پایگاه نظامی اینجیرلیک نظامیان ایالات متحده آمریکا و آلمان نیز حضور دارند.

در جواب این امروز ارتش روسیه، به منظور آزمایش آخرین نسل از جنگنده های خود سوخو ـ ۳۵ اس را به سوریه فرستاده است تا در حملات هوایی شرکت کنند.

روسیه در چهارچوب لشکرکشی به سوریه و به بهانه مبارزه با گروه داعش، با شلیک موشک های بالستیک خود از دریای خزر به سمت سوریه، سلاحهای خود را آزمایش می کند.

در همین راستا، دولت روسیه برای آزمایش و تست آخرین نسل از جنگنده های خود یعنی جنگنده سوخو ـ ۳۵ اس را نیز به سوریه فرستاده است تا در حملات هوایی این کشور آنچه که مبارزه با گروه داعش معرفی کرده است، شرکت کنند.Vladimir_Putin-6

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع نظامی روسیه دراین باره گزارش داده که ۴ فروند از جنگنده های سوخو ـ ۳۵ اس با همکاری جمهوری اسلامی ایران و عراق، در یک پایگاه نظامی روسیه در شمال غرب سوریه مستقر شدند.

جنگنده سوخو ـ ۳۵ اس مدل پیشرفته شده جنگنده سوخو ـ ۲۷ است که برای اولین بار در سوریه زیر آزمایش قرار خواهد گرفت.

در همین راستا مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه تورکیه در دیدار با عادل الجبیر همتای عربستانی خود در ریاض پایتخت عربستان گفته که این حادثه را نه تنها ما، بلكه ناتو آن ثبت كرده است. با صراحت گفته ايم‌ اگر چنین حادثه‌ای تكرار شود، پاسخ آن داده خواهد شد.عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی نيز گفته که تورکیه در چارچوب تعهدات بین المللی از خاک خود دفاع می‌‌کند و ما از اين كسور حمایت می‌کنیم.
images
در کشاکش این حوادث بازیگر دیگر میدان جنگ خامنه‌ای ,پیام رسان خود را به مسکو نزد پوتین  فرستاد.
مشاور خامنه‌ای ولایتی روز دوشنبه ۱۲ بهمن  برای دیدار با مقام‌های روسیه وارد مسکو شد.

علی اکبر ولایتی که رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز است، سطح رابط فعلی جمهوری اسلامی را با روسیه در تاریخ روابط دو جانبه «بی سابقه» توصیف کرده و برای مثال به همکاری دو کشور در حوزه‌های هسته ای، دفاعی و بویژه منطقه‌ای اشاره کرده است.1077

او افزوده که نمونه همکاری منطقه ای را می توان «در ائتلاف ایران, روسیه, عراق , سوریه » دید.سفر مشاور امور بین الملل آیت الله خامنه‌ای به مسکو همزمان است با برگزاری مذاکرات صلح سوریه در ژنو. ایران و روسیه بزرگترین حامیان حکومت بشار اسد هستند. 

ایران در جنگ سوریه همچون جنگ افروزی‌های قبلی‌ , متحد روسیه بوده و در کنار روسیه هم صف میگرد. ارتش بشار اسد به کمک ایران و روسیه خون هزاران بیگناه را ریخته و برای ملل و مملکت‌های اطراف مشکلات جدی از جمله تروریسم آفریده اند.به گفته کارشناسان منطقه, انتظار میرود در این سفر بحران ایجاد شده روسیه -تورکیه   در مرز تورکیه- سوریه یکی‌ از مذاکرات جدی معتمد خامنه‌ای باشد .ایران بارها نشان داده که هرکجاامکان مشکل آفرینی و تعرض به حقوق تورک‌ها باشد ایران پیشقدم است  مخصوصاً روسیه هم در کار باشد ایران در کنار روسیه مشتاقانه صاف میگرد .
همچون شیعه گری آخوندی و یا پان فارسیزیم ,تورک ستیزی هم یکی‌ از پایه‌های تشکیل دهنده سیستم جمهوری اسلامی ایران و دولتگری ایران می‌باشد ایناصل تاریخی‌ را در جریان قاراباغ ،تورکمن‌های سوریه ،،تورکمن‌های عراق, آزربایجان جنوبی, تاتارستان …..به وضوح قابل مشاهده است.

به دنبال این بحران در مرز تورکیه,  ایالات متحده آمریکا نیز پس از این حادثه، ضمن اعلام همبستگی کامل با تورکیه، اعلام کرد که روسیه باید به حریم هوایی تورکیه احترام بگذارد.Oğuz Tv 432Amerika

نقض دوباره حریم هوایی تورکیه توسط یک جنگنده سوخو ـ ۳۴ روسیه، در خبرهای مطبوعات بزرگ جهان جای گرفت.تلگراف در خبری به موضوع نقض دوباره حریم هوایی تورکیه توسط جنگنده روسی پرداخته و نوشته که با گذشت دو ماه از سرنگونی جنگنده روسیه توسط تورکیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه درباره نقض (دوباره) حریم هوایی تورکیه توسط جنگنده روسی به مسکو به صورت جدی درباره عواقب آن هشدار داد. تورکیه با فراخواندن سفیر روسیه به وزارت امور خارجه، نقض حریم هوایی خود توسط جنگنده روسی را محکوم کرد.

روزنامه گاردین نوشت:” درحالی که تنش بین دو کشور پس از آخرین نقض حریم هوایی به بدترین شرایط سوق داده شده است، سفیر روسیه به وزارتخانه احضار شده است. پس از نقض حریم هوایی تورکیه توسط جنگنده روسیه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری تورکیه درخواست گفتگو با ولادیمیر پوتین را کرد. تورکیه ادعا می کند که یک جنگنده روسیه روز جمعه بدون توجه به هشدارهای این کشور، حریم هوایی تورکیه را نقض کرده است”.

روزنامه نیویورک تایمز در خبری نوشته است که ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه، نقض حریم هوایی تورکیه توسط جنگنده روسی را رد کرد. کوناشنکوف گفته که جنگنده سوخو ـ ۳۴ روسیه حریم هوایی تورکیه را نقض نکرده است.

اسکای نیوز نیز نوشت:” پس از سرنگونی جنگنده روسی، آنکارا به مسکو هشدار داد که درصورت تداوم نقض حریم هوایی، نتایج آن را نیز قبول خواهد کرد. آنکارا اعلام کرده که یک جنگنده سوخو ـ ۳۴ روسیه روز جمعه ساعت ۱۱:۴۶ به وقت محلی، بدون توجه به هشدارهای مکرر، حریم هوایی تورکیه را نقض کرده است”.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture