/  
Ön yapraq » اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن پ ک ک به عملیات تروریستی در تورکیه شد

اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن پ ک ک به عملیات تروریستی در تورکیه شد

اوغوز تی وی: اتحادیه اروپا به گروه تروریستی پ.ک.ک هشدار داده که به حملات تروریستی خود در تورکیه پایان داده و از طرح خودمختاری در تورکیه دست بردارد.

 بر اساس اخبار منتشر  شده در وب سایت  های رویترز و دیگر وب سایت ها هجانس هانس، مسئول گسترش مذاکرات کمیسیون توسعه سیاست همسایگی اتحادیه اروپا، طی یک سخنرانی در پارلمان اتحادیه اروپا به گروه تروریستی پ.ک.ک هشدار داد که به حملات تروریستی خود در تورکیه پایان داده و از طرح خودمختاری در تورکیه دست بردارد.

هانس با یادآوری اینکه گروه تروریستی پ.ک.ک در سال ۲۰۰۲ در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار گرفت، ادامه داد پ.ک.ک در سال ۲۰۱۵ نیز طی مصوبه ای همچنان در لیست سیاه این اتحادیه قرار دارد و در آینده نیز در این لسیت قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول اتحادیه اروپا گفته که نباید اختلالی در روند صلح و مذاکرات(بین دولت تورکیه و پ.ک.ک) ایجاد شود.

وی با بیان اینکه تورکیه حق مشروع دفاع از خود در برابر گروه تروریستی پ.ک.ک را دارد، افزود که اما توجه تورکیه به دستاوردهای دموکراتیک مهم است.

ارتش تورکیه پس از افزایش حملات تروریستی گروه پ.ک.ک در مناطق جنوب شرق این کشور، روند مذاکرات صلح را متوقف کرده و عملیات نظامی را علیه این گروه تروریستی در داخل و خارج از مرزهای خود آغاز کرد.

بنا به گفته رجب طیب اردوغان رئیس جمهور تورکیه، در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲هزارو ۳۰۰ تروریست پ.ک.ک طی عملیات های نظامیان تورکیه در کوههای تورکیه و کوه قندیل واقع در شمال عراق به هلاکت رسیدند.

ارتش تورکیه همچنین از تاریخ ۱۴ دسامبر سال گذشته نیز عملیات گسترده ای برای پاکسازی کامل مناطق جنوب شرق این کشور آغاز کرده است که تا کنون بیش از ۸۰۰ تروریست پ.ک.ک طی این مدت کشته شده اند.

رئیس جمهور تورکیه در پیام سال جدید میلادی، ۲۰۱۶ را سال پاکسازی کامل کوهها و شهرهای تورکیه از وجود تروریست های پ.ک.ک عنوان کرد.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture