/  
Ön yapraq » در کشور موسوم به ایران بیش از ۱۸ میلیون دچار اختلالات روانی و۴ میلیون دچاراعتیادهستند

در کشور موسوم به ایران بیش از ۱۸ میلیون دچار اختلالات روانی و۴ میلیون دچاراعتیادهستند

اغوزتی‌وی :در جغرافیایی سیاسی ایران ,ملتهای تحت اشغال به برکت رژیم آخوندی  ایران زیر انواع فشارهای اجتماعی ،فشار‌های اقتصادی وگرانی،بیکاری  ،نبودن هیچ تفریح سالم, پسرفت   باعث شده است معضل‌های اجتماعی روز بروز رو به افزایش است  یک مقام “وزارت بهداشت” رژیم آخوندی می‌گوید بیش از ۱۸ درمیلیون کشور موسوم به ایران دچار اختلالات روانی هستند که بالغ بر نیمی ازجمعیت  به مبتلایان به افسردگی است.

 

احمد حاجبی، “رییس اداره سلامت روان وزارت بهداشت”  روز چهارشنبه (۲۳ دی-۱۳ ژانویه)
در گفتگویی با خبرگزاری “فارس” شمار مبتلایان به اختلالات روانی در کشور موسوم به ایران را ۲۳/۶ درصد جمعیت کشور اعلام کرد و گفت: «شایع‌ترین اختلال روانی، افسردگی بوده که آمار ۱۲/۷درصدی را به خود اختصاص داده است.»

آقای حاجبی اضافه کرد که در حال حاضر «تقریبا به‌طور متوسط به ازای هر ۲۵ هزار نفر جمعیت، یک نفر کارشناس سلامت روان جذب کار می‌شود و خدمات لازم را به مردم ارائه می‌دهد.»

آمار تازه‌ی وزارت بهداشت از شمار ایرانیان مبتلا به اختلالات روانی در مقایسه با آمار پیشین ارائه‌شده از سوی این وزارت‌خانه، رشدی ۲/۵ درصدی را نشان می‌دهد.

پیش‌تر در شهریورماه ۱۳۹۲، علی‌اکبر سیاری در جلسه‌ی معارفه‌ی خود به عنوان “معاون امور بهداشتی وزارت بهداشت”، از اختلالات روانی ۲۱/۱ درصد مردم کشور موسوم به ایران و ۳۴/۲ درصد از شهروندان تهرانی خبر داده و خواستار “توجه جدی” و “سریع” در این باره شده بود.

در مهرماه همان سال نیز، عباس‌علی ناصحی، “مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت” اعلام کرده بود که ۳۴/۷ درصد جمعیت ایران نیازمند “خدمات سلامت روان” هستند که از این میان تنها ۱۸/۵ درصد «حداقلی از خدمات» را دریافت می‌کنند.

آقای ناصحی با اشاره به نتایج “پیمایش ملی” سال ۸۹-۹۰ گفته بود که «۲۶/۵ درصد از زنان و ۲۱/۶ درصد از مردان بین ۱۵ تا ۶۴ سال دچار اختلالات روانی هستند».

مدیرکل آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌‌گوید بنا بر آمار رسمی، از سال ۱۳۸۵ به این سو روزانه ۷۰ تا ۱۰۰ نفر به جمعیت معتادان کشورموسوم  به ایران افزوده شده است.

این آمار در حالی‌ اعلام می‌‌شود که همواره برخی‌ از کارشناسان و حتی  مسئولان ستاد مبارزه مواد مخدر گفته اند که تعداد معتادان تا ۴ برابر بیشتر از آمار رسمی‌ است.

کردونی خواهان بررسی این موضوع شد که چرا قبح آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد در جامعه از بین رفته است.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر رژیم آخوندی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد ۲۲ درصد از استعمال کنندگان مواد مخدر مدرک لیسانس دارند، اظهار کرد: تحصیلات ۱۵ درصد دیگر از معتادان بالاتر از دیپلم است.

بابک دین پرست در همایش بهبود یافتگان از اعتیاد اصفهان، با اشاره به اینکه ۳۷ درصد معتادان کشور از اقشار تحصیل کرده هستند، اظهار کرد: طبق آمار سال ۹۰ در کشوریک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد وجود داشته است. وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا سال ۲۰۱۰ توسط سازمان‌های بین‌المللی، ۲۳۰ میلیون نفر در جهان برای یک‌ بار مواد مخدر مصرف کرده‌اند، افزود: اصفهان از نظر مصرف مواد مخدر در رتبه ۱۹ کشور قرار دارد، اما متاسفانه آمار مرگ معتادان در اصفهان بالاست و باید پیشگیری‌های لازم برای آن انجام شود.

معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به اینکه سالانه ۲۰۰ هزار نفر در دنیا به علت مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: ۳۰۵۶ نفر در سال ۹۰ درموسوم به ایران  به دلیل مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند. دین پرست به تغییر قوانین برخورد با معتادان اشاره و عنوان کرد: در سال‌های نخست معتادان مجرم شناخته و از یک تا ۱۲ ماه به زندان محکوم می‌شدند، اما در حال حاضر معتاد به عنوان بیمار شناخته می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵۲۳۲ مرکز درمان اعتیاد در کل جغرافیایی سیاسی ایران  وجود دارد که از این تعداد ۴۶۴۷ مرکز غیردولتی هستند، خاطر نشان کرد: نخستین عامل غیرطبیعی مرگ در کشور تصادف‌های جاده‌ای است و پس از آن مصرف مخدر دومین علت مرگ در ایران است که خوشبختانه سال گذشته مرگ ناشی از مصرف مواد مخدر حدود ۱۵ درصد کاهش یافت. معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با اشاره به اینکه ۳.۹ درصد از معتادان کشور زن هستند،‌ تصریح کرد: اعتیاد بیشتر زنان ریشه در خانواده دارد و درمان آن‌ها یکی از مشکلات جدی در این بخش است.

دین پرست با اشاره به اینکه بر اساس مصوبات سال جاری سالانه باید ۲۵ هزار معتاد تحت پوشش سازمان فنی و حرفه ای جغرافیای سیاسی ایران  قرار گیرند، افزود: در حال حاضر بهبود یافتگان از اعتیاد در اولویت مسکن مهر قرار دارند. وی به فعالیت‌های قابل توجه خیران اصفهانی نسبت به درمان اعتیاد اشاره کرد و گفت: اصفهان نخستین استانی است که اقدام به ساخت مرکز کاردرمانی را برای معتادان کرده است.

 خاطر نشان کنیم رژیم آخوندی از اولین روز تاسیس خود  هیچ مورد را با آمار و استاتیک‌های درست انجام نداده است واز طرف دیگر ,دروغ و کتمان معضل‌ها  از بارز‌ترین سیاست‌های رژیم ایرانی‌ است .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture