/  
Ön yapraq » تبریز- اسدالله اسدی به پزشکی قانونی منتقل شد

تبریز- اسدالله اسدی به پزشکی قانونی منتقل شد

اوغوز تی وی:روز شنبه ۳بهمن۹۴ اسدالله اسدی پزشک و فعال مدنی آذربایجانی برای رسیدگی به شکایت وی در خصوص «ضرب و شتم ماموران هنگام بازداشت» به پزشکی قانونی تبریز منتقل شد.

به گفته نزدیکان اسدی، پس از انجام معاینات پزشکی، این فعال به «حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز» بازگردانده شد.

این فعال سیاسی روز پنجشنبه ۱بهمن۹۴ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت شد.

وی روز چهارشنبه ۳۰دی۹۴ در اعتراض به «تضییع حقوقش از سوی اداره آموزش و پرورش»، اقدام به حمل و نمایش پلاکاردهای اعتراضی در اطراف بازار تبریز کرده بود.

بازداشت او به دلیل مقاومت و درخواست حکم بازداشت، با خشونت و ضرب و شتم همراه بوده است.

اسدالله اسدی ۵۱ ساله، کارمند سابق آموزش و پرورش و پزشک عمومی است.

اسدالله اسدی داغداغان  روز ۲۳تیر۸۹ از سوی ماموران امنیتی در تبریز بازداشت شد، وی پس از تحمل ۵ ماه حبس در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز به تهران منتقل شده و ۴ ماه دیگر را نیز در انفرادی بندهای ۲۴۰ و ۲۰۹ زندان اوین به سر برد.

این پزشک۵۳ ساله آذربایجانی به دلیل فشارهای روانی و جسمانی که در طول مدت بازداشت از سوی بازجویان و ماموران امنیتی از ناراحتی عصبی، قلبی، گوارشی، دهان، دندان و ضعف بینایی و آرتروز گردن رنج می برد.

این فعال آذربایجانی به اتهام همکاری با دول متخاصم ، و ظاهرا عضویت در حزب خلق مسلمان ، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی ، به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم گردید.

این حبس در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال کاهش یافت.

اسدالله اسدی روز ۱۰خرداد۹۴ پس از چند روز انفرادی در زندان اوین تهران به مرخصی استعلاجی اعزام شد و از آن زمان تاکنون در مرخصی بسر می برد.

این فعال سیاسی آذربایجانی در سال ۱۳۷۳ شمسی نیز به اتهام عضویت در حزب خلق مسلمان متهم شده و از ادامه فعالیت در آموزش و پرورش منع گردید.

وی سالیان سال، در مناطق محروم روستاهای قره داغ هر هفته، داوطلبانه با حضور در روستاهای منطقه قره داغ به ویزیت و مداوای بیماران به صورت رایگان می پرداخت.

اهالی منطقه قره داغ، به دلیل خدمات انسان دوستانه ی این پزشک، با تهیه طوماری از ۸۰ روستا، ضمن اعتراض به حکم صادره، خواستار آزادی وی شده بودند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture