/  
Ön yapraq » تجمع اعتراضی مشترک کارکنان پتروشیمی های اراک،اصفهان،تبریز وماهشهر مقابل وزارت نفت!

تجمع اعتراضی مشترک کارکنان پتروشیمی های اراک،اصفهان،تبریز وماهشهر مقابل وزارت نفت!

اوغوز تی وی:صبح امروز۲۷دی،حدود سیصد نفر از کارکنان پتروشیمی های اراک، تبریز، اصفهان و امیرکبیر در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت استخدامی پس از واگذاری واحدهای پتروشیمی به بخش خصوصی، در تهران تجمع کردند.

به گزارش۲۷دی ایلنا، صبح امروز حدود سیصد نفر از کارکنان پتروشیمی های اراک، تبریز، اصفهان و امیرکبیر به قصد پیگیری مطالبات خود به تهران آمدند.

تعدادی از این تجمع کنندگان گفتند: ابتدا قصد مراجعه به ساختمان مجلس شورای اسلامی را داشتیم اما در نهایت تجمع اعتراضی خود را در مقابل وزارت نفت برپا کردیم.

این تجمع کنندگان عدم امنیت شغلی و شرایط نامناسب بازنشستگی پس از واگذاری پتروشیمی ها به بخش خصوصی را دلایل برگزاری این تجمع اعتراضی عنوان کردند.

عدم پاسخگویی وزارت نفت به مطالبات کارکنان پتروشیمی ها پس از برگزاری تجمعات پی در پی هفته ها و ماههای گذشته، علت اصلی برگزاری تجمع مشترک در تهران عنوان شده است.

با تجمعات اعتراضی برخورد امنیتی وپلیسی خواهد شد!

مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: صبح شنبه با حضور مؤثر نیروی انتظامی هیچ تجمع غیرقانونی مقابل وزارت بهداشت برگزار نشد و در آینده با هرگونه تجمع غیرقانونی در مقابل وزارت بهداشت توسط دستگاه‌های ذی‌ربط برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش۲۷دی فارس، جواد افشاری یک روز پس از حمله پلیس و نیروی ضد شورش به تجمع رادیولوژیست های سراسرکشورمقابل وزارت بهداشت دراعتراض به بخشنامه این وزارتخانه اضافه کرد: حضور در اجتماع بدون مجوز حتماً عکس‌العمل دارد که نهادهای مسئول انتظامی و امنیتی مسئولیت دارند و خارج از اختیارات وزارت بهداشت است ضمن اینکه این وزارتخانه تسلیم خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌شود و مراجع و دستگاه‌های امنیتی با معترضین بدون مجوز رسمی بنا به تکلیف قانونی خود، برخورد خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: اگر هر گروهی به‌حق یا ناحق بدون رعایت قاعده‌ای برای دستیابی به مطالباتشان وارد خیابان‌ها شوند منجر به ایجاد تنش و اغتشاش می‌شود و امنیت اجتماعی را به خطر خواهد انداخت که زیبنده نظام اسلامی نیست.

مدیرکل امور حقوقی وزارت بهداشت در پایان تأکید کرد که صبح شنبه با حضور مؤثر نیروی انتظامی هیچ تجمع غیرقانونی مقابل وزارت بهداشت برگزار نشد و در آینده با هرگونه تجمع غیرقانونی در مقابل وزارت بهداشت توسط دستگاه‌های ذی‌ربط برخورد قانونی خواهد شد.

درهمین رابطه:

حمله پلیس و نیروی ضد شورش به تجمع اعتراضی رادیولوژیست های سراسرکشورموسوم به ایران مقابل وزارت بهداشت وبازداشت تعدادی از معترضین!

تجمع امروز۲۶دی، رادیولوژیست های سراسرکشورمقابل وزارت بهداشت در اعتراض به بخشنامه وزارت بهداشت با حمله پلیس و نیروی ضد شورش روبروشد.

یکی از تجمع‌کنندگان در مقابل وزارت بهداشت می‌گوید: امروز بیش از هزار نفر نخبه، پزشک و رادیولوژیست مقابل وزارت بهداشت حضور پیدا کردند. در حالی که مسئولان و مدیران این وزارتخانه می‌توانستند با حضور در بین پزشکان معترض نسبت به آنان پاسخگو باشند اما متاسفانه شاهد بودیم که نه تنها سالن اجتماعات را برای ما در نظر نگرفتند بلکه یگان ویژه در این محل مستقر شد و تعدادی از پزشکان را بازداشت کردند و حتی تلفن‌های همراه تعدادی از پزشکان را ضبط کردند.

یک فعال دانشجویی ، با اشاره به تجمع اعتراض آمیز رادیولوژیست و رزیدنت‌های سراسر کشور در اعتراض به بخشنامه نسبت دادن سونوگرافی به رشته پرتیانولوژیست‌ها گفت: رفتار یگان ویژه از ابتدای تجمع از مقابل ساختمان وزارت بهداشت تا هتل لاله تهران اصلاً اخلاقی نبود.

به گزارش۲۶دی فارس،امروز نیز جامعه رادیولوژیست‌های کشور پس از آنکه مذاکرات و نامه‌نگاری‌ها و ملاقات‌های آنها با مسئولان وزارت بهداشت بی‌نتیجه مانده است، به صورت خودجوش برای رساندن صدای اعتراض و خواسته‌شان به وزارت بهداشت مراجعه کرده‌اند که این گرد‌همایی با حاشیه‌هایی همراه بوده است.

یکی از تجمع‌کنندگان در مقابل وزارت بهداشت می‌گوید: پیش‌ از این وزارت بهداشت در مقابل اعتراض‌ها یا خواسته‌های پزشکان انعطاف بیشتری نشان می‌داد و حداقل پزشکان را به داخل وزارت خانه راه می‌داد و صحبت‌های آن‌ها را می‌شنید در صورتی‌که این بار رادیولوژیست‌ها با پلیس و نیروی ضد شورش روبه‌رو شدند. ما نه اخلال‌گر هستیم و نه بر هم زننده نظم عمومی، ما تنها یک خواسته صنفی داریم و برای درخواست از وزارت بهداشت در اینجا گرد آمدیم که متأسفانه با کم لطفی وزارت بهداشت و دخالت پلیس روبه‌رو شدیم.

مسئولان وزارت بهداشت حداقل می‌توانستند رسم مهمان‌نوازی را به‌جا آورده و رادیولوژیست‌هایی را که از راه‌های دور مثل خوزستان و بندرعباس و مشهد در اینجا حضور داشتند، بپذیرند و مشکلات و خواسته‌هایشان را بشنود، نه اینکه با بی‌محلی کار را به دست پلیس ضد شورش بسپارند.

به گزارش امروز آنا درهمین رابطه،احد صالحی، نماینده رادیولوژیست‌های تجمع کننده مقابل وزارت بهداشت اظهار کرد:اخیرا وزیر بهداشت بخشنامه‌‌ای را ابلاغ کرده که بر اساس آن به فوق تخصص پریناتولوژی اجازه سونوگرافی داده شده است که در قبال آن نیز هزینه‌ای را دریافت ‌می‌کنند، بر همین اساس ما نسبت به این بخشنامه معترض هستیم. قبلا فوق تخصص پریناتولوژی در مطب خود می‌توانست سونوگرافی انجام دهد و از این دستگاه به عنوان یک وسیله تشخیصی استفاده می‌کرد و حق دریافت هیچ مبلغی را نداشت در حالی که پس از ابلاغ این بخشنامه وضعیت تغییر کرده است.

وی افزود: وقتی پزشک به بیمار اعلام می‌کند که شما نیاز به سونوگرافی دارید و خود پزشک نیز سونوگرافی را انجام می‌دهد این موضوع “خود ارجاعی” محسوب می‌شود در حالی که قبلا فوق تخصص پریناتولوژی، بیماران را به رادیولوژیست ارجاع می‌دادند و ما سونوگرافی می‌کردیم.

این نماینده پزشکان رادیولوژیست ادامه داد: امروز طرح خود ارجاعی جایگزین زیرمیزی شده و این مساله حتی از زیرمیزی نیز بدتر است.

صالحی یادآور شد: تعداد رادیوژیست‌ها در سراسر کشور دو هزار نفر است در حالی که پزشکان زنان و زایمانی که مشمول این طرح شده‌اند حدود ۶۰ نفر هستند و تاثیری در تعداد مراجعات به رادیولوژی‌ها ندارند اما ما به عنوان مدافع حقوق بیماران نسبت به این بخشنامه اعتراض داریم.(فوق تخصص پریناتولوژی به طب مادر و جنین اطلاق می‌شود. مادرانی که بارداری های پر خطر و یا احتمال زایمان زودرس دارند و همچنین ناهنجاری‌هایی در جنین تشخیص داده می شود به فوق تخصص پریناتولوژی ارجاع داده می‌شوند تا تحت مراقبت های فوق تخصصی به یک زایمان موفق دست پیدا کند. لازم به ذکر است فوق تخصص پریناتولوژی را تنها متخصصان زنان و زایمان می‌توانند دریافت کنند.)

وی از برخورد وزارت بهداشت با تجمع کنندگان ابراز تاسف کرد و گفت: امروز بیش از هزار نفر نخبه، پزشک و رادیولوژیست مقابل وزارت بهداشت حضور پیدا کردند. در حالی که مسئولان و مدیران این وزارتخانه می‌توانستند با حضور در بین پزشکان معترض نسبت به آنان پاسخگو باشند اما متاسفانه شاهد بودیم که نه تنها سالن اجتماعات را برای ما در نظر نگرفتند بلکه یگان ویژه در این محل مستقر شد و تعدادی از پزشکان را بازداشت کردند و حتی تلفن‌های همراه تعدادی از پزشکان را ضبط کردند.

به گزارش امروز خبرگزاری دانشجو درهمین رابطه،یک فعال دانشجویی با اشاره به تجمع اعتراض‌آمیز رادیولوژیست‌ها و رزیدنت‌های سراسر کشور در اعتراض به بخشنامه نسبت دادن سونوگرافی به رشته پرتیانولوژیست‌ها گفت: این تجمع از مقابل ساختمان وزارت بهداشت تا هتل لاله تهران برگزار شد.

یک فعال دانشجویی ، با اشاره به تجمع اعتراض آمیز رادیولوژیست و رزیدنت‌های سراسر کشور در اعتراض به بخشنامه نسبت دادن سونوگرافی به رشته پرتیانولوژیست‌ها گفت: رفتار یگان ویژه از ابتدای تجمع از مقابل ساختمان وزارت بهداشت تا هتل لاله تهران اصلاً اخلاقی نبود.

وی گفت: بخشنامه اخیر وزارت بهداشت موجب خواهد شد که بیمار بدون دلیل و نیاز به انجام سونوگرافی مجبور به گرفتن سونوگرافی شود و نکته خطرناک تر تصمیم‌گیری پزشک عمومی جهت تعیین تشخیص سونو نسبت به بیمار دارد.

وی خسارت وارد شدن به بیمه‌ها و اقتصاد سلامت را از مهمترین چالش‌های این بخشنامه دانست و گفت: تا قبل از ارائه این بخشنامه، سونوگرافی تنها از طریق رادیولوژیست‌ها ارجاع داده می‌شد و این در حالی بود که در مرحله اول نیاز به دیدن مریض نبود؛ اما اکنون پزشک معالج هم درمانگر است و هم خواهد توانست تصویربرداری در سونوگرافی را بر عهده گیرد و این به این معناست که یک پزشک معالج بدون دلیل خاص می‌تواند تعداد سونوگرافی‌ها را از حد معمول بالاتر ببرد.

این دانشجوی رادیولوژیست با بیان اینکه تا قبل از ابلاغ این بخشنامه پزشک معالج مریض را نمی‌دید و تنها دستور سونوگرافی را صادر می‌کرد، بیان داشت: بخشنامه جدید وزارت بهداشت کار را به جایی خواهد رساند که ارجاع بیش از حد بیمار جهت گرفتن سونوگرافی، بیمه‌ها را مجبور به پرداخت بیش از حد کند؛ که از این جهت اقتصاد سلامت به مشکل برمی‌خورد.

این فعال دانشجویی گفت: براساس قانون دیوان عدالت اداری، تعرفه گذاری بر سونوگرافی زنان ممنوع اعلام شده که این بخشنامه از این مورد عبور کرده است.

اعتصاب کارگران پروژه راه آهن ورزنه بیست و یکمین روز را پشت سرگذاشت!

اصفهان شرق طی گزارشی بتاریخ۲۷دی از ۲۱روز اعتصاب اعتصاب کارگران پروژه راه آهن ورزنه دراعتراض به عدم پرداخت۶ماه حقوقشان خبرداد.

براساسا این گزارش،جمعی از کارگران و تجمع کنندگان پروژه شبنم –مشک شرکت کیسون در بیست و یکمین روز تجمع خود برای پیگیری درخواستشان، دست به تجمع در دفتر امام جمعه شهر ورزنه زدند.

کارگران شرح مبسوطی از پیگیری های خود جهت احقاق حقوقشان را به اطلاع وی رساندند و مستندات پیگیری های خود را در اختیار امام جمعه قرار دادند.

امام جمعه ضمن دلجویی از پرسنل و کارگران این پروژه، در ابتدا همگی را به صبر و بردباری جهت تسهیل امور و حل مشکل توصیه کرد.

درهمین رابطه:

پنجمین روز اعتصاب کارگران ایستگاه راه آهن شهر ورزنه(شرکت کیسون)دراعتراض به عدم پرداخت۶ماه حقوق!

اعتصاب کارگران شرکت کیسون ( اجرا کننده پروژه دو خطه کردن راه آهن شبنم –مشک ) ایستگاه راه آهن شهر ورزنه،دراعتراض به عدم پرداخت۶ماه حقوق،پنجمین روز خود را پشت سرگذاشت.

به گزارش۱۲دی اصفهان شرق به نقل از منابع آگاه، کارگران شرکت کیسون در پروژه ذکر شده به علت پرداخت نشدن چند ماه حقوقشان، پنجمین روز خود از طرح خواسته حقوقی تا انتظار برای شنیدن پاسخ از مسئولان را پشت سرگذاشتند.

در طول این مدت پنج روز، کارگران در محل ایستگاه راه آهن شهر ورزنه به صورت آرام حضور یافته و خواستار رسیدگی به مشکلشان از متولیان امر هستند.

خواسته کارگران از مسئولین استان توجه و اقدامات لازم جهت دریافت حقوق و معوقاتشان می باشد.

۲۷دی ۹۴ 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture