/  
Ön yapraq » روسیه ادعای سرنگونی یک جنگنده دیگر روسی به دست تورکیه را تکذیب کرد
ایگور کوناشنکوف سخنگوی وزارت دفاع روسیه

روسیه ادعای سرنگونی یک جنگنده دیگر روسی به دست تورکیه را تکذیب کرد

اوغوز تی وی:سخنگوی وزارت دفاع روسیه، خبرهای منتشر شده در فضای مجازی درباره سرنگونی یک جنگنده دیگر روسی توسط ارتش تورکیه، را تکذیب کرد. کوناشنکوف گفته که این گزارش ها کاملاً مزخرف است.

 دو روز پیش خبری در برخی سایت ها در فضای مجازی منتشر شد که ادعا می شد، ارتش تورکیه بار دیگر یک جنگنده روسیه را سرنگون کرده است.

به گزارش اوغوز تی وی ,ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه روز گذشته در جمع خبرنگاران با تکذیب این خبر گفت، این گزارش ها کاملاً مزخرف است.

کوناشنکوف گفت:” تمامی جنگنده های به پرواز درآمده برای منهدم کردن اهداف تروریست ها در سوریه، به سلامت به پایگاه هوایی بازگشتند”.

در فضای مجازی منتشر شده بود که جنگنده های تورکیه یک جنگنده روسی را در نزدیکی مرز باب الحوای سوریه، سرنگون کرده است که ویدئویی نیز در این رابطه منتشر شده بود.

این تکذیبات زمانی‌ صورت می‌گیرد که در سازمان ملل روسیه به جنگ افروزی متهم گشته است اخبار حاکی‌ست روسیه  تاکنون ۲۵ مدرسه را در مناطق مختلف سوریه بمباران کرده است.

بر اساس اعلام منابع دولت موقت سوریه که ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳ تشکیل شده است، در پی حملات هوایی روسیه از ۳۰ سپتامبر گذشته تا کنون، ۲۵ مدرسه در مناطق مختلف حلب، ادلب، دمشق، رقه و دیرالزور هدف بمباران قرار گرفته است.

آخرین بار جنگنده‌های روسی در ۱۱ ژانویه یک مدرسه واقع در شهر عنجار از توابع استان حلب را هدف قرار دادند که در نتیجه آن ۱۷ نفر از جمله ۸دانش آموز جان باختند.

هواپیماهای روسیه علاوه بر مدرسه مذکور در شهر عنجار، برخی مدارس در شهرستان اتاریب، مدارس چند روستای حومه استان حلب، برخی شهرستان‌ها و روستاهای استان ادلب از جمله جرجناز و همچنین شهرستان دوما از توابع دمشق را نیز بمباران کرده اند.

در کانون حملات نیروی هوایی روسیه که با ادعای مبارزه با تروریسم در سوریه انجام می شود، بیش از عناصر گروه تروریستی داعش، مخالفان میانه رو و مردم غیرنظامی مناطق تحت کنترل این گروهها در استانهای دمشق، حلب، حماه، حمص و ادلب قرار دارند.

این در حالی است که براساس اطلاعات منتشر شده توسط سازمان حقوق بشر سوریه، در سه ماه اول حملات هوایی روسیه، نزدیک به ۱۰۰۰ غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل در ۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ اعلام کرده بود که در نتیجه حملات جنگنده‌های روسی در خلال روزهای پنجم الی سی ام اکتبر همان سال در استان های حلب، حما و ادلب دست کم ۱۲۳ هزار و ۸۴۲ نفر مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture