/  
Ön yapraq » سخنرانی شدید اللحن دانشجوی هویت طللب آزربایجانی در همایش احیای هویت دانشجویی+ فلیم

سخنرانی شدید اللحن دانشجوی هویت طللب آزربایجانی در همایش احیای هویت دانشجویی+ فلیم

در این جلسه دکتر مصطفی معین با بیان اینکه خوشحالم که پس از ۱۰ سال امکان حضور مجدد بنده در دانشگاه تبریز فراهم شد گفت: از عجایب روزگار این است که وزیر علوم این اجازه حضور در دانشگاه مملکت در دولت های نهم و دهم را نداشت که چنین اتفاقی در هیچ کجای جهان رخ نمی دهد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه حضور در تبریز ، شهر اولین ها و حضور در خطه آذربایجان افتخار است، تصریح کرد: آذربایجان و تبریز کهکشانی از مجاهدان دانشمندانی چون شهریار و علامه طباطبایی را در خود پرورانده است.

وزیر علوم دولت اصلاحات با ابراز خوشحالی از اینکه دوره سیاه دولت های نهم و دهم گذشته است ادامه داد: خسارت های مادی آن دوران سالها می گذرد که آثارش از بین برود اما جبران خسارت های علمی و فرهنگی این هشت ساله چندین دهه و حتی نسل فاصله دارد تا بهبود یابد.

فعال سیاسی اصلاح طلب با برشمردن ثروت های یک سرزمین که آنها را در بخش های طبیعی، فیزیکی ، تاریخی و فرهنگی، انسانی و سرمایه اجتماعی تقسیم کرده بود، اظهار داشت: ثروت طبیعی چون منابع نفت و منابع زیر زمینی است که در این مورد ایران هفت برابر ثروت جهانی دارای ثروت است؛ ثروت فیزیکی جاده و راه است و در ثروت فرهنگی و تاریخی، ایران یکی از مهد های تمدن جهانی بوده است و بایستی نگاه ما به تاریخ و دین نگاهی برای توسعه باشد و در این راستا باید ارزیابی کنیم که آیا نگاه ما در زمینه ثروت های فرهنگی و تاریخی نگاهی توسعه گرایانه بوده است یا خیر.

دبیر کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز:

مردم آذربایجان ابزار دست اصلاح طلبان نخواهند شد

میلانی دبیر کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز
میلانی دبیر کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز

در ادامه جلسه میلانی دبیر کانون آذربایجان شناسی دانشگاه تبریز در سخنانی تند از اصلاح طلبان انتقاد کرد .

وی در بخش شعری ترکی را قرائت کرده و در برابر درخواست معین برای ترجمه آن، گفت: این شعر حسرت فروخورده سالیان یک قوم است و هر گونه که بخواهم آن را ترجمه کنم قادر به فهم درد این شعر نخواهید شد.

این دانشجو گفت: مردم آذربایجان را قربانی اقدامات نژادپرستانه و تضییع حقوق سیاسی و اجتماعی عنوان کرد که واکنش هایی نیز در پی داشت.

وی ادامه داد: برای مردم آذربایجان دولت اصلاح طلب، اصولگرا، سبز و قرمز تفاوتی ندارد و بوی تعفن افکار نژادپرستی بیشتر از اردوگاه اصلاح طلبان به مشام می رسد.

میلانی تصریح کرد: حتی قانون تدریس ۲ واحد زبان ترکی در دولت اصلاحات خاک خورد و دولت بعدی اجرایی کرد و به شما می گویم تا به مرکز نشینیان اصلاح طلب خود برسانید که آذربایجان ابزار دست اصلاح طلبان نخواهند شد.

ویدیو سخنان وی توسط وب سایت ائل‌پرس منتشر گردیده است که به سمع و نظر مخاطبان می رسد.

بایستی قدر نعمت ها را بدانیم

وی در پاسخ به سوال دانشجویی در زمینه حقوق اقوام و متهم کردن وی به نادیده گرفتن حقوق اقوام گفت: اگر اخلاقی رفتار می کنید بایستی شرح اتفاقات را از خود من بپرسید. محکم ترین وزیر علومی هستم که در دادن آزادی های قانونی رفتار کرده ا.م در دهه اول انقلاب که حضور مدیران بومی به سبب ملاحظات امنیتی مخالفان جدی داشت همواره بر به کار گیری نیروهای بومی در مناطق قومی تاکید کرده ام.

معین ایجاد جبهه دموکراسی و حقوق بشر را دیگر دلیل خود برای احترام به حقوق اقوام دانست و گفت: رفتار ما باید به گونه ای باشد که در دام نقشه خاورمیانه بزرگ آمریکا و اسرائیل بیفتیم. بایستی قدر نعمت ها را بدانیم قدر دولت اصلاحات را ندانستینم و به مصیبت دولت نهم و دهم رفتار آمدیم. بایستی قدر دولت تدبیر و امید را بدانیم.

عدادی از دانشجویان، پاسخ های وی را قانع کننده ندانسته و شعارهایی سر دادند، همچنین در طول برنامه بارها مخالفان و موافقان معین نسبت به سخنان وی واکنش نشان داده و شعارهایی سر دادند که این داد و فریادها منجر به وجود آمدن بی نظمی در جلسه می شد. معین در خصوص این شعارها چندین بار متذکر شد که “طرفداران جبهه اصلاحات سکوت کنند”.

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture