/  
Ön yapraq » کنفرانس “صلح ژنو” با اشتراک تروریست‌ها و حذف مظلومین ؟

کنفرانس “صلح ژنو” با اشتراک تروریست‌ها و حذف مظلومین ؟

گفتگوهای سازمان ملل برای برگرداندن صلح به سوریه درحالی در ژنو برگزار خواهد شد که تورکمانان تورکمان الی غربی درسوریه به این مذاکرات دعوت نشدند.
بزرگترین مانع برای حضور تورکمانان سوریه در نشست صلح ژنو روسیه است. بطوریکه پس از کشته شدن خلبان روسی، دولت روسیه دشمنی و کین دیرین خود را نسبت به تورک‌ها افزایش داده است.
سرگی لاوروف
سرگی لاوروف
سرگی لاوروف امروز در مسکو در مقابل دوربین خبرنگاران قرار گرفت و توضیحاتی را پیرامون مذاکرات سازمان ملل متحد برای ایجاد صلح در سوریه، انجام داد.سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه گروه پ.ی.د شاخه سوری گروه تروریستی پ.ک.ک باید در مذاکرات ژنو حضور داشته باشد، گفت که توافق بدون حضور کُردهای سوریه امکان پذیر نیست.
 
وی گفت:” برای پایان دادن به جنگ داخلی سوریه، اگر گروه پ.ی.د در مذاکرات ژنو شرکت نکند، توافقی دلخواه به دست نخواهد آمد، زیرا کُردها جمعیت مهمی از سوریه را تشکیل می دهند”.
وزیر امور خارجه روسیه در جواب سوال، کُردهای سوریه را چگونه ارزیابی می کنید؟ پاسخ داد که کُردها جمعیت مهمی هستند و در مقابله با داعش نقش اساسی دارند.وی همچنین درباره کمک نظامی به پیشمرگه های کُرد عراق نیز گفت که روسیه به صورت مستقیم به پیشمرگه ها سلاح ارسال نمی کند و این کمک نظامی بواسطه بغداد صورت می گیرد.
 
         عبدالرحمن مصطفی

                                          عبدالرحمن مصطفی

عبدالرحمن مصطفی، رئیس مجلس تورکمانان سوریه درباره مذاکرات صلح سوریه در ژنو گفته که در لیست مذاکره کننده گان، هیچ نماینده ای از تورکمانان قرار نگرفته است و بقصد خواهانند که تورکمن‌ها  از صحنه حذف شوند. 

 
مصطفی با بیان اینکه روسیه تمام تلاش خود را برای حضورتروریست های  پ.ی.د در نشست سازمان ملل متحد برای برقراری صلح در سوریه را انجام داد، افزود:” این درحالیست که سه و نیم میلیونی تورکمانان را نادیده گرفتند “.
 
رئیس مجلس تورکمانان سوریه قرار نگرفتن هیچ نماینده ای از تورکمانان در لیست مذاکره کنندگان صلح سوریه در ژنو را “معنی دار” دانست.

أحمد داوود أوغلو، نخست وزیر تورکیه، روز سه شنبه۲۶ ژانویه در مجلس این کشور با حضور حزب اتحاد دموکراتیک (پی.ی.د )شاخه سوری گروه تروریستی پ.ک.ک به نمایندگی از کردهای سوریه در مذاکرات صلح ژنو مخالفت کرد.

Oğuz 0-9c1d-00475bداوود أوغلو
داوود أوغلو

أحمد داوود أوغلو گفت: “ما اساسا با حضور پی.ی.د بر سر میز مذاکرات سوریه مخالفیم.”
او گفت که با مشارکت کردهای سوریه در مذاکرات ژنو مخالفتی ندارد، بلکه آن را “لازم” می داند.
أحمد داوود أوغلو در ارتباط با گروه تروریستی پ.ی.د گفت: “پیوستن یک سازمان تروریستی به صف مخالفان سوری از نظر ما غیرقابل قبول است.”

در همین حال صالح مسلم، رئیس پ.ی.د  روز سه شنبه گفت این حزب توقع دارد که کارت دعوت مشارکت در گفتگوهای صلح برای آن ارسال شود.
قابل ذکر است که حزب اتحاد دموکراتیک” پی.ی.د” یکی از گروههایی تروریستی ست ,که علیه تورکمن های سوریه جنایت وسیعی انجام داده است و هدف اصلی‌ آن همگام با  تروریست‌های پ.ک.ک, با متوسل شدن به  ترور, وطن سازی  وایجاد “کردستان” خیالی دروطن تورکمن‌ها است .  روسیه و بعضی‌ از کشور‌های غرب همچون فرانسه سالهاست که از کرد‌ها را برای پیشبرد اهداف خود در خاورمیانه استفاده می‌کنند سعی‌ دارند دررسانه‌‌های خود ” پی.ی.د”را گروهی مبارز علیه داعش و افراد آزادی طلب معرفی کنند .

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture