/  
صفحه اصلی‌ » اخبار » مقتدا صدر دست دو گروه وابسته به ایران را از حکومت ائتلافی کوتاه کرد قاسم سلیمانی دست به کار شد

مقتدا صدر دست دو گروه وابسته به ایران را از حکومت ائتلافی کوتاه کرد قاسم سلیمانی دست به کار شد

 اوغوزتی‌وی:با گذشت چند روز از انتخابات عراق و باخت قطعی گروه‌های وابسته به رژیم ایران همچون  حشدالشعبی( وابسته به سازمان تروریستی سپاه پاسداران رژیم ایران) دست به کار شد.مقتدا صدر که فهرست انتخاباتی‌اش بیشترین آرای انتخابات پارلمانی عراق را به دست آورده، دو گروه رقیب و نزدیک به جمهوری اسلامی ایران را از پیشنهاد خود برای تشکیل حکومت ائتلافی حذف کرد.

به گزارش العربیه قاسم سلیمانی از شامگاه دوشنبه ۱۴ مه، در منطقه سبز بغداد حضور دارد و با هادی العامری رهبر ائتلاف الفتح، نوری المالکی رهبر ائتلاف دولت قانون و ابو مهدی المهندس از فرماندهان گروه‌های تررریستی و  شبه‌نظامیان شیعه عراقی موسوم به حشد الشعبی، تشکیل جلسه داده است.ائتلاف الفتح که از گروه‌های حشد الشعبی مورد حمایت مادی و سیاسی و نظامی  ایران تشکیل شده، بنا بر نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق، در درتبه دوم ایستاده است. اما ائتلاف دولت قانون بسیاری از کرسی‌های خود را از دست داده و در رتبه‌های بعدی قرار گرفته است.

قاسم سلیمانی کسی‌ که در لیست تروریستی سازمان جهانی‌ قرار دارد  در رایزنی‌های خود به دنبال تشکیل فراکسیونی است که در آن فهرست فتح با دولت قانون و شماری دیگر از گروه‌ها ائتلاف کنند و با تشکیل بزرگترین فراکسیون در پارلمان، بتوانند نخست‌وزیر را انتخاب کنند.حضور قاسم سلیمانی در منطقه سبز بغداد نشان از نقشی دارد که  رژیم شووینیست ایران برای فشار بر فراکسیون‌های شیعی به منظور تشکیل دولت وابسته به تهران وارد می‌کند.
مقتدا صدر که فهرست انتخاباتی اش بیشترین آرای انتخابات پارلمانی عراق را به دست آورده، دو گروه رقیب و نزدیک به جمهوری اسلامی ایران را از پیشنهاد خود برای تشکیل حکومت ائتلافی حذف کرد.مقتدا صدر که عمیقاً به استقلال عراق پایبند است سخت با حضور و دخالت های جمهوری اسلامی ایران در عراق مخالف است و در نتیجۀ این مخالفت تدریجاً به عربستان سعودی، رقیب اصلی ایران در خاورمیانه، نزدیک شده است.

نتایجی که بامداد سه شنبه اعلام شد مربوط به ۱۶ استان بود و نتایج استان کرکوک  با تاخیر اعلام شود.مهاجران کرد در کرکوک , دوباره در انتخابات تقلب کردند. تورکمان‌ها در کرکوک دست به اعتراض زدند / اوغوزتی‌وی

 

Comments,Baxışınız
oguz gif telegram
Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture